Трампобудинки, мухобійки і туалетний папір з обличчями кандидатів: чим вражала передвиборча агітація в США

Дата публікації
Перегляди
372
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трампобудинки, мухобійки і туалетний папір з обличчями кандидатів: чим вражала передвиборча агітація в США

Фото: Associated Press

Прихильники Трампа ставлять у дворі 4-метрові фанерні фігурки свого кандидата, а в штабі Байдена продають креативні мухобійки.

У США немає звичного для України дня тиші, а прості виборці активно агітують за своїх кандидатів. Взагалі США - країна традицій, яких тут дотримуються дуже послідовно. 157 років тому Конгрес вирішив проводити вибори у перший вівторок листопада, і донині ця традиція зберігається.

Про це йдеться 3 листопада в сюжеті спецвипуску ТСН.19:30 зі США.

У Сполучених Штатах, на відміну від України, уздовж трас не побачиш величезних білбордів на підтримку кандидатів. Агітація в країні дуже персональна. Господарі практично біля кожного будинка роблять власний агітмайданчик, і всі сусіди знають, що Пітерсони, наприклад, - за Байдена, а їхні сусіди Харрісони, через дорогу, - за Трампа.

Знімальна група ТСН натрапила на трампобудинок в селі у штаті Пенсильванія. Там фасад розмальований у кольори прапора Сполучених Штатів, а на дорогу дивиться фанерний Дональд Трамп 4 метри заввишки. Усередині будівлі полиці забиті крамом - футболки, бейсболки, прапори для будинку з написами "Зробимо Америку знову великою" чи "Досить лайна" і таблички для двору. Усе - за Трампа та усе - безкоштовно.

Власниця трампобудинку Леслі Рослі розповіла, що зазвичай під двері оселі приходять сотні людей. За увесь час президентської кампанії тут побували тисячі. Жінка організувала трампобудинок на власні кошти.

Утішені подарунками гості трампобудинку залюбки хвалять свого кандидата. 

  • Кореспондентка Ольга Кошеленко: - А як саме ваше життя змінилося, відколи Трамп став президентом? 
  • Відвідувач: - Я заробляю більше!
  • О.К.: - Люди, які не підтримують Трампа, кажуть, що він грубіян і неввічливий.
  • Відвідувач: - Він грубіян і неввічливий! Але це не має значення. Він робить корисні речі, навіть якщо він грубіян і неввічливий. Я би не хотів, щоб моя донька вийшла заміж за такого. Але він хороший президент.

На офіційних вебсторінках Трампа і Байдена можна придбати повний асортимент агітації - від шкарпеток до одягу, від посуду до повідців для собак. Зароблені гроші йдуть на кампанію.

Штаб Джо Байдена до асортименту підійшов креативніше. Після того, як на дебатах кандидатів у віцепрезиденти муха сіла на голову Майка Пенса, на сайті Байдена з’явилася мухобійка. По 10 доларів за штуку. 35 тисяч мухобійок розлетілися за лічені години. В асортименті також - туалетний папір із зображенням самого Байдена і кандидатки у віце-президенти Камали Харіс по 6 доларів за пару.

Купують політичні сувеніри тепер лише віддані прихильники кандидатів, адже бізнес перебив коронавірус, який зупинив потік туристів. Але шкарпетки із Трампом чи футболки із Байденом чекають свого часу. Хто б із них не став президентом, це матиме попит.

Немає "дня тиші" та білбордів з кандидатами  – чим відрізняються американські вибори від українських

Немає "дня тиші" та білбордів з кандидатами  – чим відрізняються американські вибори від українських
Наступна публікація