Трансатлантична єдність: які санкції проти РФ впровадили країни Заходу і що на це відповіла Росія
 • Кількість коментарів 1
 • Кількість переглядів 3952

Санкції введені у відповідь на агресію Росії проти України.

Одразу дві країни - Канада і США, а також Європейський Союз у п'ятницю, 15 березня, впровадили нові санкції проти Російської Федерації в підтримку України. Це відбулося, зокрема, внаслідок агресивних дій Росії у Керченській протоці у листопаді 2018 року. Тоді росіяни напали на українські кораблі, захопивши три катери, а також взявши у полон 24 українських моряків. 

Нові санкції також торкнулися причетних до анексії Криму і дестабілізації ситуації на сході України.

"Сьогодні Сполучені Штати, ЄС і Канада ухвалили скоординовані заходи щодо введення санкцій у відповідь на триваючі агресивні дії Росії проти України. Ми не будемо стояти осторонь, поки Росія порушує міжнародні норми і закони", - наголосив державний секретар США Майк Помпео.

ТСН.ua зібрав усі головні відомості про нові обмежувальні заходи, впроваджені проти російських чиновників і компаній західними партнерами України.

Санкції США проти РФ

США додали вже до існуючого антиросійського санкційного списку шість фізичних і вісім юридичних осіб

Зокрема, обмеження введені проти:

 • заступника голови прикордонної служби ФСБ Геннадія Медведєва;
 • заступника голови ЦВК ДНР Олексія Найденка;
 • секретаря ЦВК ДНР Володимира Висоцького;
 • начальника служби у Балаклаві прикордонного управління ФСБ по Криму Руслана Ромашкіна;
 • глави прикордонного управління ФСБ по Криму і Севастополю контр-адмірала Сергія Станкевича;
 • заступника глави прикордонного управління ФСБ по Криму і Севастополю Андрія Шеїна.

Серед компаній, які потрапили під обмежувальні дії:

 • концерн "Океанприбор";
 • завод "Фіолент";
 • компанія "Судокомпозит";
 • компанія "Нові проекти";
 • компанія "Консоль-Буд";
 • компанія "Зірка";
 • Ярославський суднобудівний завод;
 • Зеленодольський завод ім. Горького.

Санкції Канади проти РФ

Канада також впровадила санкції проти Росії через її агресивні дії у Керченській протоці у листопаді 2018 року.

Під обмеження потрапили 114 росіян і 15 російських компаній. Як зауважили у посольстві Україні в Канаді, це найбільший пакет санкцій канадського уряду від початку агресії Росії. Канада синхронізувала це рішення з ЄС та США, але її санкційний перелік значно ширший за аналогічні списки, оприлюднені сьогодні Євросоюзом та США. 

Зокрема, санкції торкнулися заступника голови Міненерго РФ Андрія Черезова, глави міжнародного комітету Ради Федерації Костянтина Косачева, глави ВТБ Андрія Костіна, глави "Роснафти" Ігоря Сєчіна, уповноваженого представника президента РФ в ПФО Володимира Устинова, екс-глави ВАТ РЗД Володимира Якуніна, директора Росгвардії - генерала армії Віктора Золотова, заступника керівника Прикордонної служби ФСБ Росії, адмірала Геннадія Медведєва, помічника президента РФ Андрія Фурсенко і низки інших високопоставлених осіб.

Поміж компаній в санкційному списку значаться російські авіавиробники "Сухой", "Туполєв", "Об’єднана авіабудівна корпорація", "МіГ", "Оборонлогістика".

Загалом, від 2014 року Оттава запровадила санкції стосовно 429 російських фізичних та юридичних осіб.

Санкції ЄС проти Росії

Європейський Союз ввів санкції проти восьми росіян через конфлікт у Керченській протоці.

У списку санкцій потрапили російські військові і прикордонники, які брали участь в інциденті в Чорному морі. До списку потрапили начальник "прикордонного управління ФСБ Криму та Севастополя" Сергій Станкевич, його заступник Андрій Шеїн, командири двох кораблів, які брали участь у захопленні, Андрій Шипіцин та Олексій Саляєв, керівники служб пунктів управління ФСБ Росії Олексій Шатохін і Руслан Ромашкін, командир протичовнового корабля "Суздалець" Сергій Щербаков та командувач військами Південного військового округу Олександр Дворніков.

ВідеоЄС запровадив санкції проти 8 росіян за Керченську агресію

Європейський союз подовжив на півроку санкції за порушення територіальної цілісності України та поповнив список новими іменами. Це 8 росіян, які причетні до захоплення у полон українських моряків. Це здебільшого силовики середньої та нижчої ланки.

ЄС запровадив санкції проти 8 росіян за Керченську агресію

У список санкцій також мали внести заступника керівника прикордонної служби Росії Геннадія Медведєва, але це заблокувала Фінляндія. Брюссель оголосив про замороження їхніх рахунків і заборону на видавання віз цим російським посадовцям.

Таким чином санкційний список Європейського союзу за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 171 особи і 44 компаній.

Санкції Австралії проти РФ

Пізніше, 18 березня, санкції проти Росії були запроваджені Австралією. Обмежувальні заходи запроваджені проти 10 осіб також за російську агресію в Керченській протоці та псевдовибори на Донбасі.

Санкції торкнулися: контр-адмірала, начальника прикордонного управління ФСБ РФ в окупованому Криму та Севастополі Сергія Миколайовича Станкевича, його заступника, капітана 1 рангу Андрія Борисовича Шеіна, капітана 2 рангу, командира прикордонного сторожового корабля ”Дон” Олексія Олександровича Саляєва, капітана 3 рангу, командира сторожового корабля ”Ізумруд” Андрія Шипиціна, капітана 2 рангу Олексія Володимировича Шатохіна, начальника служби пункту управління ФСБ РФ в окупованому Криму Руслана Олександровича Ромашкіна та командира малого протичовнового корабля ”Суздалец” Сергія Олексійовича Щербакова, а також проти "голови народної ради ДНР” Володимира Анатолійовича Бідьовки, ватажка ”ЛНР” Леоніда Івановича Пасічника та ”голови народної ради ЛНР” Дениса Миколайовича Мірошниченка.

Реакція РФ

У Росії "із жалем" відреагували на нові санкції і пообіцяли, що ці кроки країн Заходу не залишаться без відповіді.

"Висловлюємо жаль, що в американській і канадській столицях продовжують слідувати пагубному курсу на повне руйнування двосторонніх відносин з Росією, що і так опинилися в жалюгідному стані внаслідок дрімучої русофобії, що охопила Вашингтон і Оттаву", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті російського МЗС в п'ятницю ввечері.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Білий дім готується ввести санкції проти компаній, які працюють над будівництвом газопроводу "Північний потік-2".

ВідеоЧерез санкції російські експортери зазнали втрат на понад 6 мільярдів доларів

Станом на кінець 2018 року під санкції потрапили російські товари у 62 країнах світу. Найбільших збитків економіці Росії завдали обмеження країн ЄС, США, України та Туреччини. Лише напередодні Євросоюз погодив нові санкції проти росіян - за захоплення українських кораблів та моряків і за блокування Керченської протоки. 

Через санкції російські експортери зазнали втрат на понад 6 мільярдів доларів

Залиште свій коментар