Transparency International поставила під сумнів чесність російських депутатів

Деякі депутати за минулі з часу потрапляння до Держдуми роки обзавелися власністю, вартість якої не поєднується з зазначеними ними зарплатами.

Організація Transparency International, що займається боротьбою з корупцією, провела аналіз декларацій російських депутатів про доходи, які вони подавали у 2007 році, як кандидати в члени парламенту, і в 2010 році.

У ході дослідження з'ясувалося, що деякі депутати за минулі з часу потрапляння до Держдуми роки обзавелися власністю, вартість якої не поєднується з зазначеними ними зарплатами. Так, депутат від "Єдиної Росії" Дмитро Вяткін при доході в 2009 році в 3,5 мільйона рублів придбав дві квартири і ще одну одержав від держави в тимчасове користування.

Депутат від ЛДПР Аркадій Саркісян при зарплаті в 1,9 мільйона рублів став власником половини квартири площею 337 квадратних метрів (середня вартість квадратного метра, наприклад, в Москві становить 156,2 тисячі рублів). Парламентарій Едуард Маркін з аналогічною зарплатою обзавівся автомобілями Audi A8 L і BMW X5, причому остання машина записана на дружину депутата.

Також дослідження Transparency International показало, що багато депутатів за минулі три роки переписали частину свого майна на дружин або чоловіків. Серед них виявилися єдинороси Станіслав Говорухін, Володимир Васильєв, Володимир Головнев і ряд інших. На думку директора російського представництва Transparency International Олени Панфілової, депутати вважають, що майно їх подружжя контролюється менш суворо, навіть незважаючи на те, що воно також підлягає декларуванню.

Єдинорос Володимир Головнев пояснив ситуацію з переписом майна на дружину тим фактом, що депутат за законом не має права займатися підприємницькою діяльністю. "Частину відповідальності довелося перекласти на дружину", - відзначив він.

Депутати відзвітували про свої доходи в 2010 році вперше: раніше публікувати декларації зобов'язані були лише кандидати до парламенту. Варто відзначити, що в декларації записані тільки відомості про доходи за рік і про належний конкретному депутату транспорт та нерухомість, а дані про цінні папери, рахунки у банках та іншої власності в неї не включені.

Читайте також:

Депутати Держдуми задекларували три Maybach, літак і шматок залізничного полотна

Спікер Держдуми піде на вибори з гаслом "Борис Грызлов грызет козлов"

Уряд Москви зажадав від Жириновського 12 млн рублів

В російській Держдумі продають мобільники із чистого золота

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: