Транспорт у Франції відновить роботу в середу

Французькі транспортники в середу припинять страйк проти скасування пільгових пенсійних режимів.

Французькі транспортники й залізничники припинять у середу страйк проти скасування пільгових пенсійних режимів, що розпочався 13 листопада, повідомили представники профспілок.

Страйк, який паралізував транспортну систему Франції, буде перервано на час проведення переговорів, що почнуться в середу. У четвер профспілки оголосять про те, чи триватиме боротьба з урядовою реформою.

У вівторок, на сьомий день національного страйку, транспорт, як і раніше, працюватиме вкрай погано, попереджають профспілки. У метро ходитиме в середньому кожен четвертий-п'ятий потяг, рух приміських потягів буде практично нульовим, а трамваї й автобуси працюватимуть на 50%.

Залізничники також не мають наміру припиняти акції протесту. Рух потягів, як і раніше, буде обмежено.

Страйк транспортників, який проходить у Франції з 13 листопада, вже встиг утомити рядових французів, що готові вийти на вулицю на знак протесту проти транспортного колапсу.

Робочий тиждень для французів почався з пробок навколо Парижа і переповнених вагонів метро. Інтервали між поїздами в метро складають від десяти до 40 хвилин. Без перебоїв, як і раніше, працює тільки 14-а, автоматична гілка, якою потяги ходять без машиністів.

Через страйк на ряд станцій можна ввійти безкоштовно, чим охоче користуються як парижани, так і туристи.

Рух трамваїв і автобусів забезпечено лише на 35%. Приміські потяги практично не ходять.

Незважаючи на похолодання, мешканці французької столиці змушені пересуватися містом на велосипедах. Проте можливостей мережі прокату Velib не вистачає на всіх охочих - на стоянках на околицях Парижа всі велосипеди розібрано ще рано вранці.

У місті практично неможливо взяти таксі. Увечері в вихідні утворювалися довгі черги на стоянках таксі, за машини, що під’їздили, велася запекла боротьба, а водії піднімали ціну, що вдвічі-втричі перевищувала звичну вартість.

Різко підвищилася популярність сайту, на якому за розумну платню можна знайти попутника з машиною. А багато французів навіть і не намагаються дістатися свого офісу, тимчасово виконуючи роботу вдома.

Щодо потягів, то тут ситуація трохи поліпшилася. Як повідомляють SNCF, у понеділок ходитиме кожен другий швидкісний потяг (TGV).

Спеціальні пенсійні режими", що їх намагаються відстояти страйкарі, - це особливі умови пенсійних відрахувань і виходу на пенсію. Вони поширюються на працівників великих державних компаній, таких як SNCF (залізничний транспорт), RATP (міський транспорт), EDF (державна компанія електрики), GDF (державна газова компанія), а також на представників деяких інших професій: військовиків, поліціянтів, моряків, працівників французької опери, шахтарів, депутатів, представників інших галузей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: