Транспортники влаштували Саркозі "пекло"

Через страйки працівників транспортної галузі у Франції практично паралізовано систему громадського транспорту.

Через страйки залізничників та інших працівників транспортної галузі, що протестують проти скасування пенсійних привілеїв, у Франції в середу буде практично паралізовано систему громадського транспорту, стверджують представники профспілок.

Незадоволеність транспортників викликана наміром уряду Франції з 2008 року скасувати так звані "пенсійні режими" - пільги для держслужбовців.

У зв'язку з акціями протесту проти реформи "пенсійних режимів" співробітники Французьких залізниць (SNCF) почали страйк у вівторок о 20.00 за паризьким часом. У ніч з вівторка на середу було скасовано всі потяги по Франції. У середу, як очікується, ходитимуть лише 90 швидкісних потягів з 700, рух звичайних потягів буде також серйозно ускладнено.

У Парижі в середу на невизначений термін практично зупиниться весь громадський транспорт - метро, трамваї, автобуси та приміські потяги. Головне управління транспорту Парижа (RATP) прогнозує, що в столичному метро ходитиме лише кожен десятий потяг. Без перебоїв функціонуватиме лише 14-а, автоматична гілка, потяги на якій рухаються без машиністів.

Рух трамваїв і автобусів і приміських потягів буде забезпечено також лише на 10%. 

У зв'язку з цим у французькій столиці вже у вівторок увечері утворилися значні пробки. Парижани активно пересідають на велосипеди, проте громадської мережі велосипедів Velib також не вистачає на всіх охочих.

До транспортників мають намір приєднатися енергетики (державні компанії EDF і Gaz de France), що погрожують відключеннями електрики в країні. Паризька опера, співробітники якої також користуються пенсійними привілеями, заявила, що скасовує спектаклі, починаючи з середи.

"Спеціальні пенсійні режими", які намагаються відстояти страйкарі, - це особливі умови пенсійних відрахувань і виходу на пенсію. Вони поширюються на працівників великих державних компаній, таких як SNCF (залізничний транспорт), RATP (міський транспорт), EDF (державна компанія електрики), GDF (державна газова компанія), а також на представників деяких інших професій: військовиків, поліціянтів, моряків, працівників французької Опери, шахтарів, депутатів, представників інших галузей.

Наявні пільги дозволяють працівникам цих галузей раніше за інших іти на пенсію (раніше встановлених у Франції 60 років). Пільговий режим поширюється й на систему пенсійних відрахувань. Якщо рядовий француз, перш ніж вийти на пенсію, повинен робити відповідні відрахування протягом 40 років, для представників вищевказаних професій цей термін набагато менше. Зокрема, залізничники можуть вийти на пенсію вже в 55 років, виплативши пенсійні відрахування протягом 25 років.

Тиждень соціальних хвилювань, організований профспілками, повинен стати моментом істини для президента Франції Николя Саркозі й уряду, які мають намір продовжувати курс на реформи, незважаючи на дедалі більшу незадоволеність, зауважують спостерігачі.

Щодо громадської думки, то вона радше підтримує уряд - 55% респондентів вважають розпочатий страйк "невиправданим".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: