Третина росіян хоче жити під керівництвом Сталіна

Кількість росіян, які вважають Сталіна мудрим правителем, зросла за 11 років на 5 відсотків.

Кількість жителів Росії, що бажають бачити на чолі держави політика, схожого на Йосипа Сталіна, склало 29 відсотків.

Про це говорять дані дослідження, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).

У 2005 році бажають бачити при владі лідера сталінського типу було 42 відсотки. Кількість противників сталінських методів керівництва за останні чотири роки збільшилася з 52 до 58 відсотків. Число тих, хто не зміг відповісти на це питання зросла з 7 до 13 відсотків.

Збільшилася також кількість респондентів, що байдуже відносяться до особи Сталіна.

Якщо в 2001 році таких було 13 відсотків, то в 2009 році ім'я Сталіна не викликало жодних емоцій у 28 відсотків опитаних. При цьому позитивні емоції по відношенню до нього відчувають 37 відсотків росіян, а на негативне ставлення вказали 24 відсотки респондентів.

Більше половини опитаних високо оцінили лідерські якості Йосипа Сталіна. Але при оцінці його особистих якостей росіяни віддали перевагу визначенню "середні" - так відповів 31 відсоток опитаних.

Ще 14 відсотків вважають, що особисті якості Сталіна заслуговують оцінки "нижче середніх", а 19 процентів вибрали рівень "вище середніх".

Визначення Сталіна як жорстокого тирана, що знищив мільйони людей, підтримали 35 відсотків респондентів. Стільки ж заявили про його визначну роль у перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Зросла також кількість росіян, що вважають Сталіна мудрим керівником. Якщо в 1998 році таких було 16 відсотків, то в 2009 таку відповідь обрали 21 відсоток учасників опитування.

Як відомо, 21 грудня в Ялті відбудеться факельна хода, присвячена 130-річчю з дня народження радянського державного діяча Йосипа Сталіна з вимогою встановлення пам’ятника йому на міській набережній.

Читайте також:

Кримські комуністи вимагають повернути Волгограду ім'я Сталіна

Комуністи вимагають поставити в Ялті пам’ятник Сталіну

У психлікарні на Буковині демонтували пам’ятник Леніну і Сталіну

У Донецьку суддя встановив перед будинком бюсти Леніна та Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: