Третина росіян вважають Сталіна державним злочинцем

Лише 19% росіян вважають, що в масових репресіях 30-х та 50-х років винен Сталін. 6% покладають відповідальність за це на ворогів СРСР.

Трохи більше третини росіян (38%) вважають, що лідер СРСР Йосип Сталін - державний злочинець. При цьому лише 12% повністю згодні з цим твердженням, а 26% - "багато в чому згодні".

За даними опитування Левада-центр, 12% росіян абсолютно не згодні назвати Сталіна злочинцем, 32% - "в цілому не могли б так сказати", ще 18% не змогли надати відповіді на поставлене запитання.

При цьому "культ Сталіна" досі залишається поширеним в Росії. Так, нещодавно на одній зі станцій московського метро відновили строчку з першого варіанту гімну Радянського Союзу: "Нас вырастил Сталин на верность народу, на труд и на подвиги нас вдохновил".

Також соціологи поцікавилися у респондентів, на кому, на їхню думку, лежить відповідальність за репресії 30-х і 50-х років.

19% опитаних вважають, що винні в цьому Сталін або державна система в цілому. Ще 41% поклали провину і на вождя, і на систему одночасно. 6% сказали, що винуватець - хтось інший, можливо, вороги СРСР. Не відповіли 15%.

Лише 11% громадян вважають, що між державним ладом в СРСР при Сталіні і фашистською Німеччиною за часів Адольфа Гітлера є багато спільного. Окремі спільні риси бачать 32%. Не бачать в обох режимах нічого спільного 19% респондентів, а 22% взагалі вважають, що порівнювати СРСР і нацистську Німеччину, а також Сталіна і Гітлера неприпустимо. 16% не визначилися зі своїм ставленням до цього.

Опитування було проведене 23-31 серпня 2009 року в 128 населених пунктах 46 регіонів Росії. Було опитано 1,6 тисячі росіян. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Читайте також:

Московському метро повернули ім'я Сталіна

У рідному місті Сталіна облили фарбою його пам'ятник

Росія розробила інструкцію з популярізації сталінізму в Європі

В Росії на білбордах рекламують Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: