Третині мешканців Придністров’я видадуть російські паспорти

В Придністров'ї на консульському обліку перебувають близько 130 тисяч громадян РФ.

Третина мешканців Придністров'я найближчим часом отримає російські паспорти. Про це повідомив глава МЗС невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Володимир Ястребчак.

За його словами, в Придністров'ї сьогодні на консульському обліку перебувають близько 130 тисяч громадян РФ.

"Багато хто не перебуває на консульському обліку, багато за межами республіки. Робота триває, і думаю, що найближчим часом ми вийдемо, щонайменше, на третину жителів Придністров'я, які мають російські паспорти", - сказав Ястребчак.

Він нагадав, що загальна чисельність населення Придністров'я, за даними останнього перепису, складає близько 500 тисяч людей.

Незадовго до розпаду СРСР, 2 вересня 1990 року, п'ять розташованих на лівому березі Дністра районів Молдови оголосили про створення Придністровської союзної республіки у складі СРСР, а потім - незалежної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) з центром у Тирасполі.

Придністров'я стало територією фактично непідконтрольною Кишиневу зі всіма атрибутами державності, включаючи власну валюту. Міжнародного визнання Тирасполь не отримав, але активно цього добивається. Молдова пропонує ПМР автономію у складі єдиної держави, але поки переговори тривають безрезультатно.

Читайте також:

Події в Молдові можуть змусити РФ визнати незалежність Придністров`я

Конституційний суд Молдови затвердив підсумки виборів

Ющенко накликав на себе гнів молдаван

The Weekly Standard: події в Молдові – крок до наступу на незалежну Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: