Три роки тому зі скандального таїландського храму визволили 150 тигрів – тепер понад половина з них мертві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада покладає провину на генетичні проблеми тварин, втім зоозахисники іншої думки.

2016 році 147 тигрів були вивезені зі скандального "Храму тигрів" в Таїланді в провінції Канчанабурі. Місце стало своєрідною пам'яткою, де відвідувачі могли за гроші зробити фото з тваринами та гуляти поруч з ними. Нещодавно стало відомо, що 86 з визволених тигрів померли.

Про це повідомляє CNN із посиланням на Департамент національних парків, охорони дикої природи і рослин Таїланду.

Як повідомили там, тигри померли з двох причин: респіраторне захворювання і чумки собак, серйозне захворювання, яке вражає, зазвичай, собак, але іноді й інші види. У департаменті наголосили, що більшість визволених з храму тигрів були інбридні, що робить їх менш стійкими до хвороб.

2016 року в департаменті говорили, що визволені тигри виглядали "досить здоровими". Тоді тварин доправили до нової домівки в урядовому заповіднику в провінції Ратчабурі, приблизно в 90 км від храму.

Неминуча катастрофа

Втім за словами Едвіна Віка, директора та засновника тайської неурядової організації Wildlife Friends Foundation (WFF), визволення тигрів очікувано перетворилося на катастрофу, оскільки влада взялася за роботу, яку вони не спланували належним чином. Він наголошує, шо головна причина смерті тварин не інбридність, а погані умови утримання.

Так, в організації Віка свого часу наголошували на необхідності розділити тигренят та самок тварин, а самців тигрів каструвати. Натомість тварин тримали у маленьких клітках, де хвороби могли легко поширюватися.

Скандальний храм тигрів у Таїланді_3
Associated Press

"Влада мала звернутися за допомогою ззовні, але замість цього наполягала, аби все зробити все самостійно", - сказав він. "Сподіваюся, з цієї справи будуть зроблені висновки, але нам доведеться почекати і подивитися".

Чому з храму визволяли тигрів

У червні 2016 року влада виявила в храмі останки 40 новонароджених тигренят в морозильних камерах. Там також знайшли коров'ячий ріг, роги оленя і тіло бінтуронга - схожого на єнота ссавця.

Скандальний храм тигрів у Таїланді_1
Associated Press

Відділ охорони дикої природи почав розслідування, аби з'ясувати, чи займаються ченці контрабандою. У храму був дозвіл доглядати за тиграми, за умови, якщо їх не розводили та не використовували для прибутку. Влада опинилася під тиском, коли туристи поскаржилися на напад тигрів під час прогулянки. Зрештою, п'ятьом людям, включно з трьома ченцями, були висунуті звинувачення.

На фермі у Південній Африці за два дні від рук людей загинуло 54 леви. Проте за рік кількість левів, яких у країні вбивають з різних причин, є значно більшою. Про це йдеться у результатах грандіозного розслідування, яке тривало майже рік і вивчало бізнес левових ферм у ПАР. Більше про це - у матеріалі ТСН.ua.

Відео Міжнародний день тигра - цікаві факти про смугастого хижака

Спритні, витривалі і такі беззахисні перед людською жорстокістю! В усьому світі щороку скорочується популяція тигрів. За останнє століття - на 96 відсотків. На таку моторошну статистику звернули увагу зоозахисники 2010-го року і запровадили Міжнародний день тигра. Щоб нагадати про охорону цих хвостатих по всьому світу. 

Міжнародний день тигра - цікаві факти про смугастого хижака

Залиште свій коментар

Вибір редакції