Три російські супутника впали у Тихому океані

Росія втратила три супутника "ГЛОННАС-М" в результаті невдалого запуску. Вони впали у 1,5 тис. кілометрів від Гонолулу.

В результаті невдалого запуску три російські навігаційні супутника "ГЛОННАС-М" впали в Тихому океані у районі Гавайських островів.

За попередніми даними, ракета-носій "Протон-М", яка стартувала 5 грудня з Байконура, відхилилася від курсу на 8 градусів. Згідно з інформацією джерел, розгінний блок з трьома супутниками впав в 1,5 тис. км на північний захід від Гонолулу. Жертв і руйнувань інцидент не викликав.

Офіційної інформації про втрату супутників поки немає, Міноборони РФ зізналося у невдачі, проте жодних подробиць не надало. При цьому одразу декілька джерел підтверджують, що сталася нештатна ситуація.

Зараз фахівці з'ясовують, що стало причиною невдалого запуску.

Планувалося, що з виведенням супутників на орбіту буде завершено формування російської глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОННАС, сигнал якої зможуть приймати користувачі навігаторів по всьому світу.

ГЛОНАСС - ГЛобальна НАвігаційна Супутникова Система - одна з двох функціонуючих на сьогодні систем глобальної супутникової навігації. Основою системи повинні бути 24 супутники, що рухаються над поверхнею Землі в трьох орбітальних площинах.

Принцип вимірювання аналогічний американській системі навігації GPS.

ГЛОНАСС призначена для визначення за допомогою портативних переносних або вбудовуваних супутникових приладів-навігаторів місця розташування і швидкості руху морських, повітряних і сухопутних об'єктів, в тому числі і людей, з точністю до одного метра. Для навігації використовуються цифрові карти, дані яких вводяться в навігатори.

Читайте також:

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Росіяни стежитимуть за своїми коровами та козами з космосу

Зірки показали загибель Сонячної системи

Запуск індійської ракети завершився аварією за 300 секунд після старту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: