Три вдови бен Ладена можуть поділитися таємницями "Аль-Каїди"

Три дружини Усами бен Ладена можут розповісти пакистанським спецслужбам деякі таємниці "Аль-Каїди". Особливо обізнаною вважається Умм Хамза. Допитати жінок також бажають спецслужби США.

Наймолодша дружина Усами бен Ладена, ліквідованого 2 травня американськими військовими, почала відповідати на питання пакистанських спецслужб, пише газета Le Figaro.

Амаль, молода йеменка, яку бен Ладен взяв за дружину навесні 2000 року, почала говорити. За її словами, останні п'ять років найбільш розшукувана людина в світі жила з родиною в Абботтабаді. Під час бліцопераціі Амаль Ахмед Абдулфаттах була поранена, наразі їй надається медична допомога. За словами вдови, лідер "Аль-Каїди" залишив племінні райони на кордоні з Афганістаном і в 2003-2004 роках разом з родиною жив у селищі Чак Шах Мохаммад в окрузі Харіпур на півночі Пакистану. Ці свідчення ще більше підсилюють підозри, що представники пакистанського апарату безпеки були спільниками ісламських екстремістів, пише видання.

США ЛІКВІДУВАЛИ БЕН ЛАДЕНА (ВІДЕО)

"Дві інших дружини бен Ладена, Умм Хамза і Умм Халед, виявлені в житловому будинку в Абботтабаді, також будуть допитані пакистанськими спецслужбами. Обидві вони були родом із Саудівської Аравії. "Їм багато чого відомо про терористичної мережі, особливо Умм Хамзі", - пише кореспондент видання.

"Наср аль-Бахрі, охоронець Усами в період з 1997 по 2000 рік у Кандагарі, згадує, що Умм Хамза була фавориткою бен Ладена з причини її глибоких пізнань в ісламських науках. Усама часто консультувався з дружиною, яка була на 8 років старша. За словами колишнього охоронця, "Умм Хамза була як мати майже для всіх джихадистів. Вона вирішувала їх сімейні проблеми, приймала пологи у їхніх дружин". А ще вона навчала Корану всіх дітей бен Ладена", - повідомляє автор статті.

Умм Халед, у свою чергу, навчала нащадків бен Ладена арабській мові. Халед, її старший син від шлюбу з Усамою, був убитий під час американської атаки.

Усама в останні роки жив разом з трьома дружинами. Відносини між жінками не завжди були гармонійними. Умм Хамза була розлючена рішенням чоловіка одружитися з 17-річною Амаль, коли йому було вже 43.

"Умм Хамза зовсім недовго пробула на весіллі, - згадує аль-Бахрі, - атмосфера була дуже напружена".

Старші сини терориста, Саад, Мухаммед і Отман, також були проти цього рішення батька: "Як ти можеш одружитися на дівчині, коли деякі з твоїх дітей старше, ніж вона?".

Дочка від цього барака, Сафія, народилася в Кандагарі незадовго до терактів 11 вересня 2001 року. Ймовірно, саме ця дівчинка бачила, як її батька вбивали американці. 13 інших її братів і сестер, заарештованих після штурму, знаходяться під охороною пакистанських спецслужб. Їм також відомі деякі таємниці "Аль-Каїди", особливо Сааду і Мухаммеду - улюбленим синам бен Ладена", - пише Le Figaro.

НОВА ВЕРСІЯ ЛІКВІДАЦІЇ БЕН ЛАДЕНА

Як повідомляється, з вдовами бен Ладена дуже бажають поговорити американські спецслужби. Про це заявив радник з національної безпеки Том Донілон в інтерв'ю телеканалу NBC у неділю, 8 травня.

За словами Донілона, поки немає ніяких свідоцтв того, що пакистанський уряд або окремі люди в ньому вступили в змову з бен Ладеном, щоб заховати його, однак він підкреслив, що влада Пакистану "повинна надати секретні матеріали, включаючи допити трьох його вдів".

Донілон також зазначив, що до цих пір Пакистан не дає ЦРУ доступу до дружин бен Ладена.

Натомість, у пакистанському уряді заперечили звинувачення США у переховування бен Ладена та назвали такі заяви "абсурдними".

Нагадаємо, Усама бен Ладен був ліквідований американським спецназом в районі міста Абботтабад недалеко від столиці Пакистану. Тіло терориста бійці спецпідрозділу вивезли з місця ліквідації, а потім військові поховали його у морі. Влада США підозрювала бен Ладена в організації найстрашніших в історії США терактів, які сталися 11 вересня 2001 року.

Читайте також:

Терористи пообіцяли помститися за загибель бен Ладена

Пакистан заперечує свою причетність до переховування бен Ладена

Терористи пообіцяли помститися за загибель бен Ладена

Бен Ладена згубив його власний хитромудрий задум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: