Три європейських аеропорти змінили назву української столиці Kiev на Kyiv

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До того таке рішення ухвалило британське видання The Guardian.

Ще три європейських аеропорти долучились до інформаційної кампанії #KyivNotKiev та змінили назву української столиці під час використання.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент України Петро Порошенко.

"Дедалі більше міжнародних аеропортів та видань вказують назву Києва відповідно до нашого правопису. Аеропорти ще трьох європейських міст - Лондона, Будапешта і Таллінна, а також британське видання The Guardian - відтепер писатимуть назву столиці України Kyiv, а не Kiev", - розповів він.

Дедалі більше міжнародних аеропортів та видань вказують назву Києва відповідно до нашого правопису. Аеропорти ще трьох...

Опубліковано Петром Порошенком Пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

Зазначається, що таке рішення ухвалили міжнародний аеропорт Лутон у Лондоні, Талліннський аеропорт імені Леннарта Мері та міжнародний аеропорт ім. Ференца Ліста в Будапешті.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України закликало іноземні ЗМІ відкоригувати правопис назви Києва. Відомо, що іноземні медіа, зокрема одні з найпопулярніших, а також міжнародні аеропорти, назву столиці України пишуть некоректно, а саме - Kiev. Це подібно до звучання слова в російській мові, проте для передачі назви так, як вона звучить українською, варто писати Kyiv. Тож МЗС закликало користувачів Мережі публікувати звернення до іноземних ЗМІ, вказуючи з хештегом їхню назву, і додавати до них хештеги #KyivNotKiev і #CorrectUA.

ВідеоНе KIEV, a KYIV: y США затвердили норми написання назви столиці України

Американські державні установи будуть використовувати нову транслітерацію. Замість російського KIEV будуть вживати український варіант цього слова – KYIV. Таке рішення прийняла Рада географічних назв США. Вони пояснили, що це потрібно аби назва міста відповідала тій, якою користуються самі українці, а також міжнародні організації – наприклад, НАТО та ООН. У Раді назв підкреслили, що їхнє рішення не є політичним, оскільки вони не беруть участь у питаннях закордонної політики.

Не KIEV, a KYIV: y США затвердили норми написання назви столиці України

Залиште свій коментар

Вибір редакції