Тринадцять тисяч американських військовослужбовців покидають Гаїті

Американський уряд практично відразу після землетрусу почав відправляти військових у зону лиха.

Пентагон розпочав виведення американських військ з Гаїті, які були спрямовані на острів, щоб допомогти місцевому населенню та уряду впоратися з наслідками землетрусу.

Наразі сім тисяч чоловік вже залишили Порт-о-Пренс, столицю Гаїті. Раніше міністр оборони США Роберт Гейтс оголосив, що 13 тисяч військовослужбовців США були відправлені на Гаїті для надання допомоги.

Американський уряд практично відразу після землетрусу почав відправляти військових у зону лиха, наголошуючи при цьому, що у США немає намірів захопити Гаїті.

Нагадаємо, президенти Болівії і Венесуели Ево Моралес і Уго Чавес заявляли, що під виглядом надання допомоги США окупували Гаїті. Моралес навіть вимагав від Організації Об'єднаних Націй засудити дії США.

Землетрус магнітудою 7 стався на Гаїті 12 січня. Внаслідок стихійного лиха столиця Гаїті - Порт-о-Пренс - була практично повністю зруйнована. За першим, найбільш потужним, землетрусом пішла серія повторних поштовхів, так званих афтершоків, які також спричинили руйнування.

11 лютого президент Гаїті Рене Преваль оголосив, що в братських могилах поховані 270 тисяч загиблих - тобто за кількістю жертв землетрус на Гаїті перевершив цунамі в країнах Південно-Східної Азії в грудні 2004 року.

Однак відразу ж після виступу президента міністерство інформації оголосило, що після землетрусу були поховані 170 тисяч загиблих. У заяві президента, за версією міністерства інформації, виникла помилка.

Читайте також:

Країни-члени G-7 спишуть борги Гаїті

Землетрус на Гаїті побив рекорд за кількістю жертв стихійних лих

Пред'явлені звинувачення американцям, що намагались вивезти дітей з Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: