Тріумф у Тунісі: після втечі президента люди братаються з військовими

Після повідомлення про втечу президента Бен Алі з Тунісу на вулицях столиці почалися загальні святкування. Зміну влади в країні вже схвалили США.

На вулицях Туніса, столиці однойменної країни, після повідомлення про втечу президента Зін аль-Абідіна Бен Алі розпочався загальний тріумф. Всюди йде братання людей з військовими і жандармами.

Із заявою про переворот в Тунісі вже виступили Сполучені Штати. Білий дім підкреслив, що туніський народ має самостійно обирати лідерів держави, і запевнив, що продовжить уважно стежити за подіями.

Тим часом владу в країні тимчасово перебрав на себе прем'єр Мохаммед Ганнучі, а накази військовим віддає парламент. Гануччі закликав громадян поважати закон і не піддавати небезпеці стабільність в країні, а також пообіцяв "демократичні реформи".

У результаті зіткнень демонстрантів з поліцією за останню добу в Тунісі загинули 12 осіб. Загалом жертв сутичок з кінця грудня – більше 70. Зіткнення спалахували в різних частинах країни, а також у передмістях столиці. Раніше в п'ятницю поліція для розгону акцій протесту напроти будівлі МВС застосувала сльозогінний газ.

Безлади в Тунісі, викликані незадовільними соціальними умовами, безробіттям серед молоді та корупцією, почалися ще наприкінці 2010 року після після акту самоспалення, скоєного 26-річним Мохаммедом Буазізі, якому влада заборонила продавати овочі без ліцензії.

Гасла демонстрантів поступово змінилися з соціальних на антиурядові та антипрезидентські. Досы публічні акції в Тунісі були рідкістю, при владі в державі 23 роки перебував президент Бен Алі, який жорстко присікав усіляке інакомислення.

Читайте також:

Кровопролиття в Тунісі: президент втік, влада перейшла до військових

Туніс на межі революції: розпущено уряд і оголошено надзвичайний стан

В охопленій заворушеннями столиці Тунісу введено комендантську годину

На придушення молодіжної "реп-революції" в Тунісі кинули війська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: