Триває боротьба за Арктику

Данські вчені в неділю їдуть в експедицію до Арктики на місяць, аби довести, що Арктика належить саме їй, а не Росії чи Канаді.

Арктика
news.yahoo.com
Арктика містить багаті родовища енергоресурсів. Саме тому кілька держав взялися доводити її приналежність.
Данські вчені в неділю їдуть в експедицію до Арктики на місяць, повідомляє агенція Associated Press із посиланням на міністерство науки Данії.

За інформацією агенції, метою наукової команди буде дослідження дна хребта Ломоносова на глибині майже 2 тисячі кілометрів. Данські вчені хочуть знайти доказ, що цей хребет сполучено з територією Гренландії і що він є продовженням цього арктичного острова.

Канада
news.yahoo.com
На Арктику, крім Данії, претендує Канада...
”Дослідження, що проводилися раніше, вселяють надію", - сказав міністр науки, технологій і інновацій Данії Гельґе Зандер (Helge Sander).

На його думку, "є підстави, які передбачають, що Данії можна віддати Північний полюс".

Росія
news.yahoo.com
...а також Росія.
Очікується, що в неділю вчені вже будуть на криголамі "Оден", якому сприятиме російський атомний криголам. Судна повинні пройти маршрутом, яким раніше не проходило жодне судно.

Команда експедиції складається з 40 вчених, десять з яких данці, а також з екіпажу, який має устаткування для розколювання льоду і радар для дослідження дна.

На право вважати арктичні території своїми претендують Росія, США, Канада, Данія і Норвегія. За даними вчених, саме в Арктиці знаходиться більше 25% світових запасів нафти і газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: