Трьох менеджерів Google засудили за відео з підлітком-дауном

В Італії завершився розгляд резонансної судової справи, яка матиме наслідки для постачальників Інтернет-контента у всьому світі.

Суд Мілана визнав трьох менеджерів компанії Google винними у розміщенні в Інтернеті відео, на якому підлітки знущалися зі свого однолітка, хворого на синдром Дауна.

Суд дійшов висновку, що керівники компанії порушили закони Італії, дозволивши розмістити цей відеокліп. Суддя зняв з підсудних звинувачення в дифамації, але визнав їх винними в незаконному втручанні у приватне життя.

Троє засуджених - глава адміністративної ради корпорації, колишній фінансовий директор і співробітник, який відповів за захист приватного життя, - отримали по шість місяців тюремного ув'язнення умовно. Четвертого обвинуваченого, старшого менеджера з маркетингу, повністю виправдали.

На думку оглядачів, вирок італійського суду матиме наслідки для постачальників контента у всьому світі.

Скандальний відеоролик був розміщений на порталі Google Video у вересні 2006 року і знаходився там протягом майже двох місяців. На записі було задокументовано, як четверо школярів з Туріну знущаються з однолітка, який страждає на синдром Дауна.

Під час розгляду справи представники Google заявили, що судовий процес загрожує свободі Інтернету, оскільки італійська Феміда змушує провайдерів запровадити цензуру і витрачати час на попередній перегляд всіх відеороликів, які викладаються в мережі. За словами адвокатів Google, зокрема, попередній перегляд всіх матеріалів на порталі YouTube просто неможливий.

Google також посилався на те, що відео було зняте з порталу одразу після того, як про нього було повідомлено керівництву компанії, а також, що фірма надала інформацію про тих, хто розмістив кліп.

Але звинувачення у відповідь заявило, що йдеться не про цензуру, а про збереження балансу між свободою самовираження одних людей і правами інших. Так, Google порушив італійський закон про захист приватного життя, не заручившись згодою всіх учасників на розміщення відео.

У Google заявили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду, оскільки цей вирок представляє загрозу свободі слова в інтернеті.

Підлітки, які стали "героями" провокаційного відео, були відраховані зі своїх шкіл.

Читайте також:

Італійська поліція виклала в Інтернеті відео вбивства боса мафії

Найвпливовішим сайтом у світі визнано Wikipedia

Лукашенко запровадив цензуру в Інтернеті

В додаток до iPhone потрапила дитяча порнографія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: