Тропічний шторм "Томас" знову розігнався до урагану

Швидкість шторму "Томас", який став ураганом, склала 120 кілометрів на годину.

"Томас", що ослаб напередодні до тропічного шторму, знову став ураганом. Швидкість вітру в епіцентрі, який зараз знаходиться в 400 кілометрах на північний схід від острова Гранд-Терк, становить 120 кілометрів на годину. "Томас" продовжує рух на північний схід зі швидкістю 25 кілометрів на годину.

У п'ятницю "Томас" обрушився на Гаїті. Жертвами стихії стали як мінімум сім осіб. Ураган викликав повені в західній частині держави, де розташовані наметові табори для потерпілих від руйнівного землетрусу, що стався на початку року.

Тропічному шторму присвоюється ім'я, коли швидкість супроводжуючого його вітру досягає 62 кілометрів на годину. Шторм стає ураганом, коли швидкість вітру перевищує 119 кілометрів на годину. Друга категорія привласнюється урагану, якщо швидкість вітру зростає до 150 кілометрів на годину. Третю категорію отримує ураган зі швидкістю вітру від 178 кілометрів на годину, четверту - від 210. П'ята категорія привласнюється при вітрі від 250 кілометрів на годину.

"Томас" вже досягав ураганної сили. У минулі вихідні дні він, будучи ураганом першої категорії небезпеки, завдав серйозного удару по ряду острівних держав східної частини Карибського басейну. У результаті розгулу стихії п'ятеро людей загинули на острові Сент-Люсія. Влада країни не виключає, що кількість жертв може зрости, так як повені викликали в країні серйозні руйнування. Значні руйнування були зафіксовані також на островах Мартініка, Сент-Вінсент і Гренадіни.

Вчені попереджають також, що, крім сильного вітру, "Томас" викличе проливні дощі не тільки в країнах, на які він насувається, але і в інших державах регіону. Так, синоптики вважають, що ураган, діаметр якого складає 268 км, принесе від 12 до 25 см опадів на Арубу і Кюрасао, а також, можливо, від 10 до 15 см в північні райони Колумбії і Венесуели.

Як відомо, сезон ураганів в Атлантиці традиційно триває з 1 червня по 30 листопада. Однак, як відзначають метеорологи, такі сильні урагани, як "Томас", в листопаді виникають вкрай рідко.

Читайте також:

На Гаїті насувається смертоносний тропічний ураган

Потужний буревій на півдні Росії викинув на берег теплохід

Тропічний шторм затопив Гавану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: