Трубу, через яку у Мексиканську затоку потрапила нафта, відрізали

Дистанційно керовані підводні роботи відрізали частину пошкодженої труби на місці витоку нафти в Мексиканській затоці.

Дистанційно керовані підводні човни зуміли відрізати частину пошкодженої труби на місці витоку нафти в Мексиканській затоці. Обрізка труби була необхідна для встановлення захисного куполу на свердловину, який повинен запобігти потраплянню нафти у води Мексиканської затоки.

Раніше вже вдавалися до встановлення заглушки, проте спроба була невдалою. Потім було ухвалено рішення залити свердловину спеціальним розчином, та цей спосіб не приніс результатів.

Відрізати ділянку, по якій повинен циркулювати буровий розчин - вдалося тільки з другої спроби. Спочатку це передбачалося зробити за допомогою спеціальної пилки з алмазним напиленням, яка дала б акуратний зріз, але інструмент із завданням не впорався.

Врешті зріз було зроблено за допомогою ножиць і виявився нерівним, що створює додаткові перешкоди при встановці куполу.

Спроба встановити заглушку буде зроблена пізніше. Якщо вона буде успішною, то компанія зможе почати відкачування нафти на спеціальні судна. Передбачається, що обрізка труби може призвести до збільшення обсягу витоку на 20%, однак достовірних даних щодо цього поки що не надходило.

Нагадаємо, що витік нафти в Мексиканській затоці почався 22 квітня після того, як неподалік від берегів Луїзіани затонула бурова платформа BP. Щодня з пошкодженої свердловини випливає 12-19 тисяч барелів нафти.

Компанія BP взяла на себе всю відповідальність за витік і займається не тільки її ліквідацією, а й робить спільно з береговою охороною США зусилля щодо будівництва насипних загороджень, які повинні захистити узбережжя від забруднення.

Зазначимо, шо аварія на нафтовій платформі в Мексиканській затоці стала найбільшою за американську історію.

Читайте також:

Влада США: нафта витікатиме в Мексиканську затоку до серпня

Усі спроби зупинити витік нафти у Мексиканській затоці провалилися

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

ВідеоТрубу, через яку у Мексиканську затоку потрапила нафта, відрізали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: