Труну з тілом Іоана Павла ІІ вийнято з могили

Труну з тілом Іоана Павла II вийнято зі склепу для беатифікації.

У п’ятницю, 29 квітня, з могили у крипті Ватиканської базиліки вийнято труну з тілом Папи Римського Іоана Павла ІІ для беатифікації.

Відзначимо, беатифікація - це церемонія зарахування до лику блаженних. Вона відбудеться 1 травня, в недільний день Божественного милосердя за церковним календарем.

Як зазначилли у пресс-центрі Ватикану тіло Іоана Павла ІІ поклали в дерев'яну труну, яка була вставлена у свинцеву та опечатана, а тоді – у ще одну дерев'яну.

В перенесенні труни, яке очолив Архипресвітер базиліки Святого Петра кардинал Анджело Комастрі, взяли участь члени Капітули базиліки, Державний секретар кардинал Тарчізіо Бертоне, президент губернаторства держави-міста Ватикану кардинал Джованні Лайоло, та ще кілька десятків людей. Труну покладено перед гробом святого Петра у крипті.

1 травня 2011 року труна буде перенесена до базиліки Святого Петра та покладена перед головним престолом для вшанування вірними. У Ватикані припускають, що 2 травня ввечері, вона буде встановлена в каплиці Святого Севастіяна.

Надгробний камінь з крипти Ватиканської базиліки буде перевезено до Кракова та встановлено у новозбудованому храмі на честь блаженного Іоана Павла ІІ.

Відзначимо, Блаженний Іоан Павло ІІ буде 11-м Папою, проголошеним блаженним за останні 300 років, під час яких двоє Римських архієреїв проголошені святими.

Загалом, в історії Церкви нараховується 79 єпископів Риму, проголошених святими, та 10 – блаженними. У цьому списку не враховано святого Апостола Петра, Христового Намісника, якого наступниками є Папи Римські.

Святими Папами з цього періоду є Пій V (канонізований у 1712 р.) та Пій Х (канонізований 1954 р.).

Варто зазначити, що останні з блаженних Папа Пій ІХ та Папа Іван ХХІІІ були беатифіковані 3 вересня 2000 року Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ.

Ця подія сталася через 44 роки після останньої беатифікації Римського архієрея, яку 1956 року провів Папа Пій ХІІ, проголосивши блаженним Інокентія ХІ.

Читайте також:

Кров Іоанна Павла II стала об'єктом поклоніння

Привідкрита завіса таємниці замаху на Папу Іоанна II: було три постріли

Іоанна Павла II зарахують до лику блаженних

Алі Агджа оголосив себе Христом і передрік кінець світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: