Царську сім'ю не реабілітують

Генеральна прокуратура Росії визнала неможливою реабілітацію царської родини Романових.

Царська родина Романових
Родина Романових. (Фото: w-siberia.ru)
Генпрокуратура РФ визнала членів сім'ї останнього російського імператора Миколи Другого за осіб, які не підлягають реабілітації.

Про це говориться в повідомленні на сайті відомства. 

"Сьогодні перший заступник генерального прокурора Російської Федерації Олександр Буксман підписав висновок про визнання Миколи Романова та його сім'ї такими, що не підлягають реабілітації", - йдеться в документі.
 
Як наголошується в повідомленні, цей висновок був підготовлений за наслідками прокурорської перевірки, проведеної відповідно до рішення Тверського районного суду Москви. 

Суд зобов'язав Генпрокуратуру розглянути заяву Марії Романової про реабілітацію членів російського імператорського дому в порядку, встановленому статею 8 закону "Про реабілітацію жертв політичних репресій". 

Генпрокуратура провела прокурорську перевірку і визнала, що члени царської сім'ї не підлягають реабілітації у зв'язку з відсутністю стосовно них звинувачення і відповідних рішень судових і несудових органів, що наділялися судовими функціями. 

Натомість адвокат царської сім'ї Герман Лук'янов назвав рішення Генпрокуратури РФ незаконним. 

"Рішення Генпрокуратури РФ є незаконним, оскільки арештанти радвлади (члени царської сім'ї), які знаходилися без жодного звинувачення під вартою, піддалися політичним репресіям", - сказав він РИА Новости.

За словами юриста, Генпрокуратура дотепер не повідомила його про ухвалене рішення. Захисник припустив, що прокуратура, швидше за все, направила відповідь поштою. 

Останній російський імператор Микола Другий і члени його сім'ї були розстріляні більшовиками в ніч на 17 липня 1918 року в Єкатеринбургу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: