Ціна на газ може знизитися в в 2-2,5 разу

Мєдвєдєв заявив, що ціна на газ може опуститися в 2-2,5 разу.

Ціна на газ до кінця 2009 року може знизитися в 2-2,5 разу і це додатковий аргумент для України на користь переходу на європейське ціноутворення, заявив президент Росії.

Мєдвєдєв відзначив, що "європейська ціна хороша тим, що навіть якщо сьогодні вона здається високою, з урахуванням динаміки цін на нафту вона знижуватиметься, і знижуватися серйозно". При цьому він підкреслив, що фіксована ціна, яка визначається при укладенні двосторонніх контрактів, залишиться незмінною до кінця року незалежно від ринкової кон'юнктури.

"У випадку з європейськими цінами розрахунок по формулі може відставати (від зниження ціни на нафту), але, кінець кінцем, ціни (на газ) будуть в два, а може бути і в два з половиною рази нижче", - заявив він.

Мєдвєдєв сьогодні заявив, що переконаний, що Україна може платити за газ за європейськими цінами навіть в умовах фінансової кризи.

Також російський президент заявив, що Росія не має наміру відмовлятися від транзиту свого газу через Україну, але сподівається створити механізм, що перешкоджає виникненню подібних конфліктів в майбутньому. 

Кажучи про необхідність будівництва трубопроводів "Південний" і "Північний потік", президент Росії підкреслив, що "це не означає, що ми повинні відмовитися від транспортування газу через існуючу транспортну транзитну систему, у тому числі й українську".

"Ми повинні взяти всі можливі уроки з того, що відбулося, і створити і двосторонній механізм, що запобігає подібного роду конфлікти, і багатобічний", - сказав Мєдвєдєв.

Як відомо, у суботу в Москві пройшла Міжнародна конференція голів держав і урядів з питання постачання російського газу європейським споживачам. 

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна здатна платити за ринковою ціною

Путін підрахував: Україна протягне ще 1,5-2 місяці

Тимошенко і Путін поговорили тет-а-тет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: