Ціна потепління - 22 трлн. дол.

Світова спільнота в найближчі 20 років повинна знайти близько 22 трлн. дол. на те, щоб запобігти зміні клімату на Землі, заявив прем'єр Британії.

Світова спільнота в найближчі 20 років повинна знайти близько 22 трильйонів доларів на те, щоб запобігти зміні клімату на Землі, та на боротьбу з його наслідками, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун.

У понеділок він виступив у будівлі Всесвітнього фонду дикої природи в Лондоні зі своєю першою на посаді прем'єра програмною промовою з проблем зміни клімату.

Прем'єр Великої Британії нагадав, що за два тижні на індонезійському острові Балі пройде міжнародна конференція з погодження положень нової рамкової угоди, що має замінити Кіотський протокол, термін дії якого добігає кінця 2012 року.

Браун озвучив ті принципи, які Велика Британія пропонує включити до угоди. Вони базуються на тому, що середня температура на планеті в найближчі десятиліття не має підвищитися більш ніж на два градуси Цельсія.

Для цього необхідно наполовину скоротити кількість викидів парникових газів до атмосфери до 2050 року", - наголосив Браун, додавши, що свого піку цей рівень досягне в найближчі 10-15 років.

”Також нам необхідно на глобальному рівні збудувати низьковуглецеву економіку й забезпечити інвестиції обсягом 22 трильйонів доларів протягом подальших 20 років, які підуть на рішення проблем глобального потепління за рахунок досягнення енергоефективності та зниження викидів вуглецю", - зауважив голова британського кабінету міністрів.

"Наш старт - це Балі, де ми, зрозуміло, не завершимо за два тижні узгодження нової міжнародної угоди, але почнемо дворічні переговори з ухвалення цієї угоди", - сказав Браун.

За його словами, пропозиції всіх країн мають врахувати при виробленні нового документу. "Він має включити не тільки Європу й Америку, а й усю спільноту націй", - указав він.

Наразі США, Австралія, Індія, Китай і низка інших країн не беруть участь у Кіотському протоколі.

Британський прем'єр також пообіцяв, що Велика Британія працюватиме разом зі США, Японією, країнами "великої вісімки" та Євросоюзу над створенням нового багатобічного механізму виділення коштів країнам, що розвиваються, на перехід до низьковуглецевої економіки, зниження шкідливих викидів в атмосферу й адаптацію до змін клімату.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: