Глава МЗС Ізраїлю пропонує обміняти частину країни на мир з Палестиною

Фактичний керівник ізраїльського уряду Ципі Лівні закликала відмовитися від значної частини території в обмін на мир з палестинцями.

Ципі Лівні, голова ізраїльської центристської партії "Кадіма", що одержала на минулих парламентських виборах найбільше мандатів, заявила, що Ізраїль повинен відмовитися від значної частини своєї території в обмін на мир з палестинцями.

"Ми повинні відмовитися від частини Ізраїлю", - підкреслила вона в ході свого виступу на "президентській конференції" в Єрусалимі, на якій присутні лідери американських єврейських організацій. За її словами, вихід ізраїльтян з районів, де проживає палестинське населення - на користь Ізраїлю, він дозволить зберегти Ізраїль як єврейську державу.

Вона також відзначила, що Ізраїлю слід проявити активність і запропонувати власний план палестино-ізраїльського врегулювання, а не слідувати різним міжнародним ініціативам. "Будь-який запропонований план буде не в наших інтересах", - цитує Лівні агентство АР.

Позиція Лівні суперечить установкам Беньяміна Нетаньяху, лідера правої партії "Лікуд", що одержала в ході виборів 27 мандатів при 28 мандатах "Кадіми". Нетаньяху виступає категорично проти крупних територіальних поступок в переговорах з палестинцями, вважаючи, що Ізраїлю слід зосередитися на створенні життєздатної палестинської економіки.

Напередодні виборів лідер "Лікуда" підкреслив, що він не допустить односторонньої передачі територій, оскільки рішення Аріеля Шарона про односторонній вихід з сектора Газа призвело лише до посилення позицій "Хамаса", створенню баз терористів на розвалинах поселень і розширенню зони ракетного обстрілу з сектора Газа.

Нетаньяху також підкреслює, що він не хоче управляти палестинським населенням, проте він вважає, що Ізраїль повинен зберегти за собою контроль над всіма кордонами, повітряним простором і електропостачанням Палестинської автономії. "Незалежно від того, якою буде угода, палестинці повинні жити своїм життям, - стверджує він. - Вони повинні самі керувати, але при цьому їм не слід давати певні повноваження, що загрожують державі Ізраїль".

Нагадаємо, Ципі Лівні і Беньямін Нетаньяху претендують на те, щоб очолити майбутній ізраїльський уряд. Партії одержали майже рівну кількість мандатів, проте на користь "Лікуда" говорить те, що правому табору дісталися 65 місць в 120-місцевому Кнесеті, тоді як "природні партнери" центристської "Кадіми" зменшили свій вплив. 

Читайте також:

На виборах в Ізраїлі про перемогу заявили дві основні партії

ХАМАС не погодився на перемир'я в секторі Газа

Ізраїль вивів війська з сектора Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: