ЦРУ планувало вбивства радіацією

ЦРУ ще в 1950-х роках вивчало можливість використовування радіоактивних речовин для усунення політичних і громадських діячів.

ЦРУ ще в 1950-х роках вивчало можливість використовування радіоактивних речовин для усунення "значущих персон" - політичних і громадських діячів.

Про це стало відомо після того, як на днях з архівних документів, що мають відношення до цього проекту, був знятий гриф "цілком таємно", пише у вівторок американська газета The Washington Post.

ЦРУ
ЦРУ планувало використовувати радіацію для усунення "неугодних персон" (Фото: cia.gov)
Вперше плани по використовуванню радіоактивних речовин, одержаних в процесі виробництва ядерної зброї, стали розроблятися Міністерством оборони США незабаром після завершення Другої Світової війни. Перша згадка про існування такого проекту міститься в документах, датованих 1948 роком.

Пентагон планував використовувати радіоактивні речовини як зброю масового ураження - на військових базах, промислових об'єктах і проти підрозділів потенційного супротивника. Проте до 1954 року від плану відмовилися, визнавши, що ядерна зброя буде більш ефективна у разі масштабного військового конфлікту.

Проте одночасно з військовими можливість застосування радіоактивних речовин вивчали і американські спецслужби. Із розсекречених документів витікає, що в 1948 році, через рік після створення ЦРУ, ця спецслужба вже розробляла спосіб використовування цих речовин в своїх цілях - для замахів на життя політичних і громадських діячів. Як довго існувала ця програма ЦРУ, і чи були коли-небудь зроблені спроби застосування радіоактивних речовин для вбивства "значущих осіб", поки не ясно.

І військові, і спецслужби, пише The Washington Post, перед тим, як розсекретити документи, що мають відношення до цих проектів, піддали їх жорсткій цензурі. Зокрема в документах, обнародуваних Пентагоном, повністю відсутня яка-небудь інформація про те, як проводилися дослідження по цій темі в 1949 році.

The Washington Post пише, що до того, як в листопаді 2006 року в Лондоні від отруєння полонієм-210 помер колишній співробітник ФСБ РФ Олександра Литвиненко, широкій громадськості не було відомо про які-небудь спроби замахах на вбивство із застосуванням радіоактивних речовин. Сам Литвиненко за декілька днів до смерті заявив, що замах на його життя організували російські спецслужби.

Британські правоохоронні органи, що розслідували обставини смерті Литвиненко, дійшли висновку, що полоній-210 потрапив в його організм під час зустрічі з росіянином Андрієм Луговим - колишнім співробітником ФСБ. Проте і Луговий, і російські спецслужби категорично заперечують свою причетність до загибелі Литвиненко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: