ЦРУ використовує віагру для отримання інформації

ЦРУ змушене шукати нові засоби підкупу і входження у довіру близькосхідних угрупувань.

Фахівці ЦРУ використовують широкий спектр засобів для отримання інформації про бойовиків у Афганістані і Пакистані, у тому числі й встановлення особистих контактів з лідерами общин, пише The Washington Post.

"Голова афганського клану, який виглядає старше за своїх 60 років, обтяжений обов'язками вождя і чоловіка чотирьох молодих жінок, приймав у себе фахівця ЦРУ. Той, знайшовши момент, дістав з сумки невеликий подарунок - чотири блакитні пігулки віагри.

"Спробуйте одну. Вам сподобається", - сказав офіцер", - описує газета зустріну агента ЦРУ з інформатором про талібів. Через чотири дні фахівець, що запропонував афганцеві пігулки, повернувся в офіс з важливою інформацією про бойовиків, їх плани і маршрути постачань - і з проханням прислати ще віагри.

Не дивлячись на те, що ЦРУ мало широкий досвід покупки інформації за гроші, посилена активність близькосхідних угрупувань, особливо "Талібану", змусила їх шукати нові засоби підкупу і входження у довіру.

Щоб завоювати довіру вождів племінних кланів, агенти привозять їм кишенькові ножі, інструменти, ліки для хворих членів сім'ї, іграшки і шкільне приладдя для дітей, допомагають з отриманням віз. За їх словами, інакше не можна: якщо американці не запропонують матеріальних стимулів, це зроблять таліби, наркоторговці або навіть іранські агенти.

"Чого б це не коштувало завести друзів і вплинути на людей - чи буде це спорудження школи або пігулка віагри - ми це зробимо", - сказав один з ветеранів ЦРУ. Фахівці говорять, що тільки такі методи дієві в країнах Близького Сходу.

Джерела підкреслюють, що не всі засоби підкупу годяться. "Якщо дати інформаторові тисячу доларів, він піде і купить найгаласливіший непотріб, яку тільки знайде. Навіть якщо його не уб'ють, він стане нам непотрібним: всі здогадаються, чому він розбагатів", - повідомив в інтерв'ю ветеран афганських операцій ЦРУ Джеймі Сміт.

Що до віагри, то її в Афганістані слід презентувати зрідка і лише людям похилого віку - тоді вона "ефективна, як срібна куля", говорять джерела, посилаючись на те, що у вождів часто буває по чотири дружини: максимальна кількість, що дозволена Кораном.

На базарах Кабула віагра продається з 2003 року, але в афганській глушині про неї чули не всі, і американцям доводиться в делікатній формі роз'яснювати її ефект, зазначає видання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: