ЦВК Молдови оголосила результати виборів

До парламенту пройшли чотири партії: Партія комуністів, Ліберальна партія, Ліберально-демократична партія, Альянс "Наша Молдова".

Центральна виборча комісія Молдавії оголосила остаточні результати парламентських виборів, що відбулися в минулу неділю.

За результатами, які були оприлюднені пізно увечері 8 квітня, Партії комуністів переконливо перемогла.

Як повідомив секретар Центральної виборчої комісії Юрій Чокан, до парламенту пройшли чотири партії. Партія комуністів набрала 49,48%, Ліберальна партія - 13,14%, Ліберально-демократична партія - 12,43%, Альянс "Наша Молдова" - 9,77% голосів виборців.

Водночас, як стало відомо, у Кишиневі затримали журналістку російського журналу The New Times, громадянку Молдавії Наталію Морарь, яка увійшла до числа 193 затриманих за підозрою в організації безладів в молдавській столиці.

"Залежно від вини кожного затриманого буде ухвалене рішення щодо звільнення або порушення кримінальної справи", - заявила прес-секретар МВС Молдавії Алли Лелеки.

Чоловік Морарь Ілля Барабанов спростував інформацію про затримання своєї дружини. Він заявив, що у зв'язку з небезпекою арешту Морарь в найближчі декілька днів знаходитиметься в безпечному місці і не стане виходити на зв'язок.

Нагадаємо, два роки тому Морарь змусили виїхати з Росії, де вона жила і працювала в The New Times. З тих пір вона живе в Молдавії, але не покинула роботу в російському журналі.

В ході акцій протесту проти результатів парламентських виборів в Кишиневі Морарь увійшла до комітету "Я - антикомуніст", що висловив бажання координувати акції протесту.

Генеральний прокурор Молдавії Валерій Гурбуля заявив, що за фактом безладів в столиці Молдавії порушено кримінальну справу за статтею "спроба скинення влади, здійснення державного перевороту і узурпація влади". Максимальний термін покарання за цією статтею - 25 років позбавлення волі.

Натомість маніфестанти, які третій день проводять акції протесту в центрі Кишинева, виступили з вимогою про відставку президента Молдавії Володимира Вороніна.

Крім відставки президента вони виступають за законодавчу заборону комуністичної партії. Ці вимоги містяться в заяві маніфестантів.

Протестанти вважають, що нинішній молдавський президент повинен постати перед судом.

Парламентські вибори в Молдавії пройшли 5 квітня. Більшість місць в парламенті і право призначити президента одержала правляча Партія комуністів республіки Молдова.

Міжнародні спостерігачі визнали вибори законними, проте прихильники опозиції звинуватили владу у фальсифікації.

6-7 квітня в ході масових безладів в Кишиневі демонстранти захопили і розгромили будівлі парламенту і адміністрації президента. За офіційними даними, постраждали 270 осіб.  

Читайте також:

Молдавські демонстранти погрожують штурмувати уряд

Глава ЦВК Молдови у лікарні, тому результати виборів не оголошуватимуть

Події в Молдові можуть змусити РФ визнати незалежність Придністров`я

Румунія називає заяви Молдови "провокацією"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: