ЦВК Молдови перерахувала голоси і підтвердила перемогу комуністів

Центральна виборча комісія не знайшла фальсифікацій під час перерахунку голосів. Комуністи отримали 60 з 101 мандату в парламенті.

У Молдові завершився перерахунок голосів виборців, ЦВК не виявила фальсифікацій і підтвердила перемогу Партії комуністів.

"Під час перерахунку не було виявлено фальсифікацій на користь якого-небудь виборчого конкурента. На деяких ділянках, як мене повідомили з місць, були знайдені незначні помилки - в декілька голосів виборців. Але це - попередні дані. Остаточний висновок ми зробимо після того, як в ЦВК поступлять всі дані з виборчих ділянок", - розповів секретар ЦВК Юрій Чокан.

Рішення провести перерахунок голосів ухвалив Конституційний суд країни. З такою ініціативою виступив голова Партії комуністів, що перемогла на виборах, президент Молдавії Володимир Воронін.

Про перемогу комуністів на парламентських виборах стало відомо ще до офіційного оголошення їх результатів. У Кишиневі пройшла акція протесту опозиції проти підсумків голосування, яка вилилася в масові заворушення. В акції протесту, за деякими даними, брали участь 20 тис людей.

Згідно з офіційними підсумкам голосування, до парламенту пройшли чотири партії. Партія комуністів набрала 49,48%. Що стосується трьох основних опозиційних сил, то Ліберальна партія одержала 13,14%, Ліберально-демократична партія - 12,43%, Альянс "Наша Молдова" - 9,77% голосів виборців.

За попередніми підрахунками, комуністи одержали в новому парламенті 60 з 101 мандата. Це дає їм можливість сформувати уряд, проте для обрання президента комуністам необхідний ще один голос.

Молдавська опозиція раніше заявляла, що має в своєму розпорядженні докази фальсифікації підсумків голосування. Йшлося про те, що в списки виборців включені "мертві душі", неповнолітні і люди, що мешкають за кордоном. У зв'язку з цим опозиційні сили вимагали проведення нових виборів. У перерахунку голосів супротивники комуністів брати участь відмовилися.

Читайте також:

"Велика Румунія" загрожує територіальній цілісності України

Президент Молдови вирішив помилувати учасників безладів

В молдавському Верховному суді знайшли вибухівку

Молдовській опозиції заборонили знімати копії зі списків виборців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: