Ту-154 розбився через нерішучість Качинського і "аноніма" в кабіні пілотів

Пілоти до останнього чекали рішення Качинського, щоб зробити посадку на іншому аеродромі, але наказу від президента не було.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського зазнав катастрофи 10 квітня через те, що глава держави не зміг вчасно прийняти рішення, якого чекали пілоти. Він не розпорядився йти на інший аеродром.

Так пояснює причину авіакатастрофи німецька газета Frankfurter Allgemeine.

Раніше ЗМІ обговорювали версію про те, що Качинський чинив тиск на пілотів, щоб скоріше прибути на урочисту церемонію, проте розшифровка бортових самописців спростувала ці домисли.

Також фатальну роль зіграла людина, яку в стенограмі розшифровки "чорних ящиків" називають "анонім" (в кабіні пілотів знаходилася зайва людина). За даними ЗМІ, це був командувач ВПС Польщі Анджей Бласік.

Бласік, мав серйозну льотну підготовку, повинен був розуміти, що спроба приземлення Ту-154 в складних погодних умовах суперечить усім правилам безпеки, наголошує Frankfurter Allgemeine. Але в той же час бортові самописці не зафіксували жодної вказівки пілотам з боку високопоставленого начальника припинити небезпечний маневр.

Про драматичні останні хвилини у кабіні літака стало відомо всьому світу після того, як польська влада вирішила оприлюднити розшифровку записів "чорних скриньок". Згідно зі стенограмою, саме Бласік за 24 секунди до падіння називає межу, яку літаку перетинати не можна: "100 метрів". Його ж голос фіксує висоту президентського лайнера.

Як випливає зі стенограми, незадовго до падіння літака лунає сигнал системи безпеки TAWS (Terrain Avoidance Warning System): "Pull up! Pull up!" Цей сигнал не затихне аж до зіткнення із землею. Незважаючи на те, що видимість становить усього 400 метрів, екіпаж приймає рішення садити літак.

Як відзначають експерти, команда другого пілота "Відходимо" прозвучала надто пізно. У цей момент пілот, імовірно, побачив верхівки дерев. Штурман доповідає висоту: "60, 50, 40, 30, 20". Диспетчер каже "Горизонт 101" - це означає, що літак досяг мінімальної висоти на радарі. За секунди до катастрофи пілоти зрозуміли, що падіння неминуче. Другий пілот вимовляє нецензурний вислів, через секунду диспетчер командує про відхід на друге коло, і відразу звучить останній крик: "Курва-а-а-а!" За різними версіями, це кричав або генерал Бласік, або директор дипломатичного протоколу Маріуш Казана.

Як зазначає німецьке видання, опублікована стенограма не пролила світло на одну з найважливіших загадок цієї катастрофи - чому, якщо не було тиску з боку Качинського про неодмінне приземлення, пілоти все ж таки не вирішили йти на інший аеродром.

Як припускає газета, по всій видимості, Качинському треба було не просто мовчати з цього приводу, а прийняти рішення самому і віддати наказ екіпажу. Як припускають експерти, генерал Бласік не наважився віддати такий наказ сам. Оскільки знав, як важливо президентові було вчасно приземлитися в Смоленську, щоб встигнути на заходи, присвячені пам'яті польських офіцерів, вбитих у 1940 році в Катині.

Як вважає видання, фатальною стала фраза, яку вимовив Маріуш Казана за 11 хвилин до аварії: "Поки немає рішення". Ймовірно, мова йшла як раз про наказ Качинського.

Нагадаємо, Ту-154 президента Польщі розбився під Смоленськом 10 квітня. На борту літака знаходилися 96 людей, серед них - президент Лех Качинський з дружиною, а також політики, представники військового командування Польщі та громадські діячі. Всі вони в складі делегації прямували на траурні заходи в Катинь. Ніхто не вижив.

Читайте також:

Польський експерт заявив про підміну стенограми з літака Качинського

Ярослав Качинський назвав дані чорних ящиків Ту-154 нічого не вартими

Брат загиблого Леха Качинського не повірив російському слідству

Пілотів літака Качинського повідомили про неможливість посадки за 15 хвилин до катастрофи

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: