Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин

Туреччина та Вірменія повинні 10 жовтня підписати протокол встановлення дипвідносин. Стамбул вважає, що цьому може перешкодити Єреван.

Туреччина підпише протокол про відкриття кордону і встановлення дипломатичних відносин з Вірменією 10 жовтня, якщо до цього терміну не виникне перешкод з боку Єревану.

Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в інтерв'ю американській газеті The Wall Street Journal.

Ердоган також підкреслив, що хотів би, щоб свідками підписання стали представники країн-посередників Мінської групи ОБСЄ, що займається врегулюванням Нагірно-Карабаського конфлікту.

При цьому, за його словами, між прогресом у вирішенні цього конфлікту і підписанням вірмено-турецьких домовленостей немає формального зв'язку, на якій раніше наполягала Анкара.

"Я не бачу ніяких проблем з підписанням цієї угоди, тому що - як вже знає весь світ і як ми побачимо незабаром знов - ми завжди залишаємося вірними своїм обіцянкам. Тому, доки не буде змін у тексті, ми готові підписати угоду в тому вигляді, в якому вона є зараз", - сказав Ердоган.

Мова в інтерв'ю конкретно йде про "протокол, який знову відкриє кордон (Туреччини) з Вірменією і встановить дипломатичні відносини між двома державами".

"Ми також хотіли б бачити Мінську групу в якості свідків підписання цієї угоди - і якщо французи не приїдуть, ймовірно, приїдуть американці чи росіяни", - сказав турецький прем'єр.

За словами Ердогана, домовленості, які планується підписати 10 жовтня, "не мають нічого спільного з тим, що відбудеться в Молдові", де в рамках саміту СНД в кінці цього тижня запланована зустріч президентів Вірменії та Азербайджану Сержа Саргсяна та Ільхама Алієва. Разом з тим, турецький прем'єр сказав, що "позитивний розвиток подій (на зустрічі) в Молдові, звичайно, матиме позитивний вплив на процес в цілому".

Міркуючи про можливі фактори, які теоретично можуть вплинути негативно на позицію Єревана по вже узгодженим вірмено-турецьких документів, Ердоган звернув увагу на закордонне турне Саргсяна. У Європі та США Саргсян зустрічався з представниками закордонних вірменських громад, багато з яких виступали проти підписання угод з Туреччиною.

"Коли президент Саргсян перебував у закордонній поїздці, він зіткнувся з реакцією вірменської діаспори. Тому вкрай важливо те, що він робить перед обличчям цієї реакції діаспори. Якщо він буде сильний, і якщо уряд Вірменії, а не вірменська діаспора визначають політику Вірменії, - то ми зможемо просунутися вперед. Що стосується нас - то проблем немає. Але вирішувати уряду Вірменії ", - сказав турецький прем'єр.

Між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні відносини, кордон між двома країнами закрита з 1993 року за ініціативою офіційної Анкари. Складні відносини між двома країнами викликані рядом обставин, пов'язаних, зокрема, з підтримкою Анкарою азербайджанської позиції в карабаської проблеми та гострої реакцією Туреччини на процес міжнародного визнання геноциду вірмен 1915 року в Османській імперії.

Читайте також:

Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: