Туреччина дозволили Росії розвідку дна Чорного моря для "Південного потоку"

Туреччина дала свою згоду на геологорозвідувальні роботи в Чорному морі для того, щоб прокласти газогін в обхід України.

Туреччина дозволила Росії проводити геологорозвідувальні роботи у своїй економічній зоні в Чорному морі в рамках реалізації проекту "Південний потік".

Про це президент Туреччини Абдулла Гюль в телефонній розмові повідомив своєму російському колезі Дмитру Мєдвєдєву.

Гюль заявив, що турецький уряд схвалив усі необхідні рішення про видачу дозволів на проведення геолого-розвідувальних робіт для будівництва газогону.

У відповідь Мєдвєдєв висловив подяку і заявив, що це рішення зміцнить у подальшому стратегічний характер російсько-турецьких відносин.

Туреччина дала попередню згоду на будівництво "Південного потоку" у своїх територіальних водах 6 серпня 2009. Відповідна угода була підписана прем'єр-міністрами двох країн Володимиром Путіним і Реджепом Тайїпом Ердоганом. В обмін російська сторона підтримала проект "Самсун-Джейхан" - будівництво нафтопроводу, по якому паливо буде транспортуватися між турецькими портами Самсун на Чорному морі і Джейхан на Середземному.

Передбачається, що після того, як Туреччина дала згоду на співпрацю, "Південний потік" зможе пройти в обхід України і, відповідно, постачання газу до Європи не будуть залежати від нашої країни.

Трубопровід повинен зв'язати Росію з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Словенією та Австрією, а також Грецією та Італією. Проект спільно був розроблений "Газпромом" та італійською корпорацією ENI в 2007 році.

Основним конкурентом "Південного потоку" є газопровід Nabucco, котрий повинен зв'язати Середню Азію з країнами Центральної Європи. У цьому проекті також бере участь Туреччина.

Читайте також:

"Газпром" повертається до Туркменії

Хорватія запропонувала прокласти "Південний потік" через її територію

Газопровід "Південний потік" пройде через Туреччину

Французи підтвердили переговори щодо "Південного потоку" з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: