Туреччина готова до вторгнення в Ірак

Уряд Туреччини звернувся до парламенту країни за дозволом на військову операцію проти курдських сепаратистів на території Іраку.

За останні дні в результаті нападів бойовиків Курдської робочої партії загинули 15 турецьких солдатів, і розгнівана громадськість вимагає від прем'єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана прийняти заходи у відповідь.

У свою чергу, іракська влада вважає, що якнайкращий спосіб поставити сепаратистів на місце - слідувати угоді про безпеку, підписаній між Багдадом і Анкарою у вересні.

Вашингтон також застеріг Туреччину від вторгнення в північні райони Іраку. "Якщо є проблема, їм (Туреччині і Іраку) потрібно працювати разом над її вирішенням, і я не впевнений, що односторонніми вторгненнями можна вирішити питання", - сказав представник Держдепартаменту США Шон Маккормак.

США висловили прагнення працювати разом з Туреччиною і Іраком для боротьби з сепаратистами. За словами кореспондентів, і в Багдаді, і у Вашингтоні побоюються, що військова операція Туреччини може дестабілізувати північ Іраку.

Передбачається, що багато бойовиків з Курдської робочої партії переховуються на півночі Іраку.

У вівторок Ердоган провів нараду вищих урядових чинів, де обговорювалося застосування жорсткіших дій проти курдських сепаратистів, зокрема можливість військового вторгнення в північні райони Іраку.

Анкара називає сепаратистів терористичним угрупуванням, яким на півночі Іраку надана повна свобода дій, а також доступ до зброї і вибухівки.

"Віддано наказ для застосування будь-яких заходів, зокрема, якщо знадобиться, для операції, що включає перетин кордону", - йдеться в заяві, яка вийшла з апарату прем'єр-міністра.

За словами міністра оборони Туреччини Веджді Гонуля, для широкомасштабного вторгнення на північ Іраку знадобиться "добро" з боку депутатів парламенту.

Проте він додав, що для обмежених операцій, де в переслідуванні бойовиків військовим доводиться на короткий час перетинати кордон з Іраком, парламентського дозволу не вимагається.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: