Туреччина готова збагачувати в себе іранський уран

Туреччина готова дозбагачувати іранський уран на своїй території після того, як Тегеран відмовився віддати ядерну сировину Росії.

Міністр енергетики Туреччини Танера Йилдиз дав зрозуміти про готовність його країни брати участь у реалізації ініціативи МАГАТЕ про дозбагачення іранського урану на своїй території.

"Наш єдиний відповідь організації (МАГАТЕ), яка бажає нашої участі у вирішенні проблеми (з Іраном), буде таким: "Так, ми згодні". Ми не скажемо "ні" пропозиції про дозбагачення урану", - сказав міністр.

Ініціативу передавати уран на дозбагачення до третьої країни, зокрема, до Туреччини, з якою Іран підтримує гарні стосунки, глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї висунув 6 листопада. Зроблено це було після того, як іранська влада відкинула пропозицію шістки міжнародних посередників передавати уран до Росії.

Згідно з планом, Іран відправить до Туреччини для дозбагачення 900 кілограмів свого низькозбагаченого урану із загальних запасів, які оцінюються у 1,2 тисячі кілограмів.

З Туреччини сировина планується направляти до Франції, де з нього будуть проводитися паливні стрижні для АЕС. Вони будуть повертатися турецькій стороні і потім передаватися Ірану.

Питання дозбагачення іранського урану обговорили в Стамбулі турецьке керівництво і президент ІРІ Махмуд Ахмадінежад. За повідомленнями турецьких ЗМІ, офіційний Тегеран може погодитися на пропозицію МАГАТЕ.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклав на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану.

Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Читайте також:

США продовжили економічні санкції проти Ірану

Іран закликав Росію поновити поставки ракет С-300

Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

Іран відмовився збагачувати уран за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: