Туреччина грає м'язами

Туреччина може скористатися мандатом парламенту на проведення військової операції в сусідньому Північному Іраку, заявив у понеділок голова МЗС країни.

Туреччина може скористатися мандатом парламенту на проведення військової операції в сусідньому Північному Іраку, заявив у понеділок голова МЗС країни Алі Бабджан.

Він зауважив, що Анкара використовує всі дипломатичні способи для врегулювання кризи з Іраком, перш ніж удасться до вторгнення на північ Іраку для переслідування курдських бойовиків.

"Якщо дипломатичних засобів буде недостатньо, то ми не виключаємо військових методів... Ми сповнені рішучості в протистоянні тероризму. Відповідні повноваження нам надав парламент", - сказав голова турецької дипломатії журналістам.

Минулого тижня парламент Туреччини надав урядові країни повноваження на проведення військової операції в Північному Іраку проти бойовиків РПК. За даними турецьких військовиків, там зосереджено близько 3,5 тисяч сепаратистів.

Тим часом турецька армія стягує на кордон з Іраком додаткові військові підрозділи, передає агенція Associated Press.

Оператор Associated Press Television News помітив військовий конвой чисельністю 150 осіб, що перевозить близько 12 знарядь і безліч контейнерів з боєприпасами.

Конвой прямував з міста Ширнак (Sirnak) на південному сході країни до міста Улудере (Uludere), ближче до іракського кордону.

Точно невідомо, чи було це підкріплення спрямовано військам, що діють проти курдських сепаратистів безпосередньо на турецькій території, або ж буде задіяно в ході можливої операції в іракському Курдистані.

Наразі, за даними Associated Press, на кордон з Іраком стягнуто десятки тисяч турецьких військовиків напередодні можливого початку військової операції проти бойовиків Курдської робітничої партії на півночі Іраку.

У ніч з 20 на 21 жовтня поблизу турецько-іракського кордону відбулася сутичка між курдськими бойовиками й урядовими військами, в ході якої було вбито 15 солдатів турецької армії. Ще сімох військовиків, за даними курдської сторони, взяли в полон.

Туреччина звинувачує іракське керівництво в тому, що воно недостатньо активно діє для нейтралізації курдських бойовиків, що розмістилися в північних районах країни, звідки вони здійснюють збройні вилазки на турецьку територію.

Водночас, влада Туреччини зауважила, що схвалення парламенту ще не означає негайного початку військової операції. Турецький прем'єр Реджеп Таїп Ердоґан заявив, що вважає за краще вирішити конфлікт політичними методами.

На політичному рішенні питання наполягають також США, які побоюються, що турецьке вторгнення може дестабілізувати політичну ситуацію в Іраку. У телефонній розмові між Ердоґаном і Кондолізою Райс, що відбулася 21 жовтня, держсекретар США попросила не поспішати з початком операції і почекати ще кілька днів. Зі свого боку, турецький прем'єр зауважив, що чекає швидких і конкретних кроків з боку США в розв'язанні назрілої кризи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: