Туреччина й Ірак спільно проти курдів

Туреччина й Ірак підписали протокол про спільну протидію сепаратистській Робочій партії Курдистану.

Таїп Ердоган і аль-Малікі
news.yahoo.com
Прем'єр-міністри Туреччини та Іраку вирішили спільно боротися проти сепаратистської Робітничої партії Курдистану.
Туреччина й Ірак у вівторок підписали протокол про спільну протидію сепаратистській Робочій партії Курдистану (РПК), бази якої розташовані в Північному Іраку, повідомив голова турецького уряду Таїп Ердоган на спільній прес-конференції з іракським прем'єром Нурі аль-Малікі в Анкарі.

Він також зауважив, що сторони домовилися пришвидшити підготовку угоди про співпрацю в боротьбі з тероризмом. Цей документ обговорюють упродовж багатьох років, проте сторони поки не дійшли згоди через наявні розбіжності.

”Ми надаємо важливе значення територіальній цілісності Іраку й виступаємо за рішення всіх його проблем мирним шляхом і за столом переговорів", - сказав Ердоган.

Мітинг проти Робітничої партії Курдистану
news.yahoo.com
Турки доволі негативно налаштовані щодо курдського сепаратизму.
Аль-Малікі, своєю чергою, сказав, що влада Іраку розглядає РПК як терористичну організацію.

”Ми єдині з Туреччиною в питанні протидії тероризму і виступаємо за налагодження тісної співпраці у сфері безпеки", - наголосив він.

У центрі зустрічей іракського прем'єра в Анкарі були питання боротьби з РПК, співпраці у сфері безпеки, економіки, торгівлі й енергетики. Як повідомив Ердоган, під час візиту міністри енергетики двох країн підписали угоду про реалізацію ряду спільних проектів.

З 1984 року, коли РПК почала збройну боротьбу за незалежність курдів на південному сході Туреччини, загинуло понад 37 тисяч людей. Турецька влада категорично відкидає можливість діалогу з курдськими сепаратистами.

Робітнича партія Курдистану
З початку збройної боротьби Робітничої партії Курдистану протягом 23 років загинуло понад 37 тисяч людей.
Туреччина раніше неодноразово заявляла про готовність провести армійську операцію на півночі Іраку, де, за даними військових, базується близько трьох тисяч курдських бойовиків, якщо уряд Іраку й окупаційні сили США не вживуть проти сепаратистів ефективних заходів. США й Ірак у відповідь заявляли про неприпустимість вторгнення турецької армії до Північного Іраку й попереджали про можливість різкої дестабілізації обстановки в регіоні.

Після закінчення візиту до Туреччини в середу вранці іракський прем'єр вилетить до Ірану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: