Туреччина контролює понад 100 населених пунктів у Сирії – Ердоган

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ердоган додав, що що Туреччина ніколи не домовлялася з терористами і продовжуватиме боротьбу.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що під час військової операції "Джерело миру" було встановлено контроль на 111 населеними пунктами на півночі Сирії.

Про це він заявив.21 жовтня на перед учасниками TRT World Forum, передає "Укрінформ".

Турецький лідер відзвітував про ліквідованих "терористів" та захоплені території.

"Всього за 9 днів проведення операції нейтралізували 765 терористів, звільнили від терористичних організацій територію площею 1,5 тисячі квадратних кілометрів. Ми взяли під контроль 111 населених пунктів. Ми вживаємо всіх необхідних заходів, особливо щодо надання продовольства, охорони здоров'я та безпеки, щоб наші брати та сестри, які проживають у регіоні, не відчували жодних проблем", - сказав Ердоган.

Він також наголосив у своїй промові, що Туреччина не має територіальних претензій до інших держав, та розкритикував позицію деяких країн ЄС та НАТО, які декларують боротьбу з тероризмом, але не підтримали операцію.

Він також наголосив, що Туреччина ніколи не домовлялася з терористами і продовжуватиме боротьбу.

"Ми домовились із США, а не терористами. Ми будемо продовжувати боротьбу, поки не позбавимося останнього терориста. Наші партнери повинні дотримуватися свого слова, не слід застосовувати повторно тактики відволікання уваги в Мюнбічі. Сподіваємося, досягнутий 17 жовтня консенсус відкриє нову сторінку в турецько-американських відносинах", - сказав президент Туреччини.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють "курдські терористичні групи".

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Про це заявив віце-президент США Майк Пенс, який перебуває з візитом в Анкарі. Діятиме пауза 5 днів. За цей час курдські військові мають відступити за межі 30-кілометрової нейтральної зони. Рішення привітав Дональд Трамп. Президент США зазначив, що воно врятує "мільйони життів".  

Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції