Туреччина ліквідує фінансові джерела РПК

Уряд Туреччини розробив пакет екстрених заходів, спрямованих на ліквідацію фінансових джерел Робітничої партії Курдистану.

Уряд Туреччини розробив пакет екстрених заходів, спрямованих на ліквідацію фінансових джерел терористичних організацій, в першу чергу сепаратистської Робітничої партії Курдистану (РПК), повідомляє в четвер телекомпанія CNN-Turk.

За підозрою в зв'язках із сепаратистами виявлено 21 структуру, зауважує CNN-Turk. За інформацією телеканалу, до департаменту з боротьби з фінансовими злочинами наказано негайно повідомляти відомості про осіб і організації, що переводять гроші на рахунки, якими тривалий час не користувалися, про факти доступу кількох осіб до одного банківського рахунку, а також про відкриття великої кількості рахунків на одну фізичну особу.

Крім того, уряд попередив правоохоронні органи про можливість фінансування терористичних угрупувань з боку неурядових організацій і різних фондів, зокрема доброчинних.

Влада закликає приділяти особливу увагу надходженню на рахунки таких організацій засобів з-за кордону, зауважує CNN-Turk. 

Наприкінці жовтня Рада національної безпеки (РНБ) Туреччини рекомендувала урядові запровадити економічні санкції стосовно структур, які підтримують РПК.

Тоді ж офіційні особи в Анкарі погрозили запровадити ембарго стосовно Північного Іраку, де розташовані основні табори курдських сепаратистів. Називалися, зокрема, такі заходи: обмеження торгівлі з Північним Іраком, закриття турецького повітряного простору для польотів цивільних літаків до цього регіону, припинення поставок туди електрики, запровадження жорстких заходів контролю щодо діючих у Туреччині комерційних структур, які належать сім'ї голови курдської адміністрації на півночі Іраку Масуда Барзані або контролюються ним.

Парламент Туреччини у середині жовтня надав урядові повноваження на проведення військової операції в Північному Іраку, де, за даними військовиків, зосереджено близько 3,5 тисяч бойовиків РПК.

Турецький прем'єр Таїп Ердоган обговорив 5 листопада у Вашингтоні з президентом США Джорджем Бушем питання можливої операції на спільній території. За підсумками переговорів сторони домовилися про обмін розвідувальною інформацією, що стосується діяльності РПК, і про створення механізму взаємодії між Туреччиною, США й Іраком в питанні протидії курдським сепаратистам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: