Туреччина майже готова почати війну

Президент Туреччини Абдулла Ґюль вчора попередив Робітничу партію Курдистану, що терпець Туреччини майже урвався

Президент Туреччини Абдулла Ґюль вчора попередив Робітничу партію Курдистану (РПК), що терпець Туреччини майже урвався після повідомлення турецьких військ про те, що вони відбили партизанську атаку курдів біля іракського кордону.

Анкара розмістила вздовж кордону, де може розпочатися операція, стотисячне військо, покликане розібратися з 3000 курдських бойовиків, що використовують північний Ірак як плацдарм для атак на Туреччину. 

Іракські, турецькі та американські дипломати стали докладати ще більших зусиль, щоби попередити широкомасштабне турецьке вторгнення, але Ґюль попередив: Туреччина більше не збирається толерувати атаки РПК з Іраку. 

"Ми змушені вжити всіх можливих заходів для боротьби з цією загрозою... Ірак не має бути джерелом загрози для своїх сусідів", - сказав Ґюль на економічній конференції в Анкарі. 

"Хоча ми поважаємо територіальну цілісність Іраку, Туреччині уривається терпець, і ми не будемо миритися з використанням іракської території з терористичною метою". 

Винищувачі F-16 піднялися з турецького аеропорту Диярбакір, найбільшого міста в переважно курдській південно-східній частині Туреччини. Невідомо, куди саме вони полетіли. Представник іракських курдів сказав, що турецькі військові літаки бомбували курдське село в середу, але не навів жодних доказів заподіяної шкоди. 

Під час візиту, розцінюваного турецькою владою як "останній шанс" для дипломатії, іракська делегація під проводом міністра оборони Абделя Хадера Ясима, до якої входило кілька курдських представників північного Іраку, Багдад пообіцяв ліквідувати табори РПК, але Анкара підозрює, що іракська влада мало впливає на автономний курдський регіон. 

У четвер турецькі газети звинуватили Ірак і лідерів іракських курдів у нечесності та назвали їхні обіцянки ненадійними. Особливо їх розлютив президент Іраку, курд Джаляль Талабані, який у середу нібито заявив, що Багдад міг би видати курдських повстанців Туреччині. Проте представництво Талабані пізніше спростувало подібну інформацію.

ВідеоМіністр оборони Іраку в Анкарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: