Туреччина масово депортує біженців в зруйновані райони Сирії

Щодня влада Туреччини депортує сто сирійських біженців

Туреччина депортує сирійських біженців в зруйновані війною райони Сирії. Такі дані наводить Amnesty International, посилаючись на звіт правозахисної організації.

За даними видання, з січня Анкара депортувала в Сирію кілька тисяч біженців, в тому числі дітей та вагітних жінок.

У звіті зазначається, що кожного дня із південних турецьких прикордонних провінцій влада депортує по сто осіб. У виданні зазначили, що ЄС припустився "фатальних помилок, які були допущені при укладанні угоди між турецькою стороною і Брюсселем".

Адже, факти повернення Туреччиною біженців зафіксовані на фоні угоди щодо реадмісії мігрантів між Туреччиною та ЄС від 18 березня. Згідно з домовленістю, ЄС домовився з Анкарою про розподіл 72 тисяч мігрантів, які перебувають на її території, в обмін на розміщення в Туреччині мігрантів з Греції.

Поміж іншим, фахівці також наголошують на поганих умовах в турецьких таборах для біженців поблизу турецько-сирійського кордону. А також відзначають, що влада Туреччини все частіше відмовляє біженцям в необхідній реєстрації.

Нагадаємо, згідно із угодою між ЄС та Туреччиною, в обмін на кожного сирійця, повернутого до Туреччини, ЄС зобов'язується приймати громадянина Сирії, який вже знаходиться в цій країні. У відповідь Туреччина просила відновити процес вступу в ЄС, подвоєння - з 3 млрд до 6 млрд євро допомоги від Євросоюзу на утримання біженців і запровадження безвізового режиму між ЄС і Туреччиною.

Втім, ЗМІ пишуть, що турецькі прикордонники розстрілюють біженців на кордоні із Сирією при спробі останніх перетнути кордон із Туреччиною.

За чотири місяці турецькими прикордонниками було вбито шістнадцять осіб, троє з яких – діти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: