Туреччина має намір анулювати військові угоди з Ізраїлем

У дорожній карті відносин між Туреччиною і Ізраїлем у найближчій перспективі буде анульовано військові угоди.

Заступник генерального голови правлячої в Туреччині Партії справедливості і розвитку Омер Челік заявив, що його країна анулює військові угоди з Ізраїлем, з яким вона до недавнього часу підтримувала тісні зв'язки у військово-технічній галузі.

"У дорожній карті відносин між Туреччиною і Ізраїлем у найближчій перспективі буде анульовано військові угоди і всі, аж до інших зв'язків", - цитує політика газета Хабер Тюрк.

Заступник голови правлячої турецької партії також заявив, що Анкара використовує всі свої права, які їй надає міжнародне право, для притягнення до відповідальності Ізраїлю. "Буде використано всі права для покарання ізраїльського уряду, тих, хто віддав наказ (на напад на морський конвой) і стояв за цією акцією", - сказав Челік.

Як відомо, відносини між Туреччиною та Ізраїлем різко загострилися після здійсненої 31 травня висадки ізраїльських військових на міжнародний морський конвой "Флотилія свободи". Кораблі прямували з гуманітарним вантажем до Гази, проте після перехоплення ізраїльським спецназом на борту найбільшого з них виникла бійка, що закінчилася стріляниною і загибеллю дев'яти осіб, у тому числі восьми турецьких громадян.

Анкара відкликала посла з Ізраїлю і зажадала від міжнародного співтовариства покарати Ізраїль і змусити його перепросити. Турецький парламент зажадав від уряду переглянути відносини з Тель-Авівом.

Читайте також:

Ізраїль не визнає комісію ООН з розслідування інциденту з "Флотилією свободи"

Туреччина: дев'ять активістів "Флотилії свободи" були вбиті 30 кулями

Ізраїль перехопив ще одне судно, що відстало від "Флотилії свободи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: