Туреччина могла застосувати хімічну зброю проти курдських мирних жителів у Сирії

Туреччина могла застосувати хімічну зброю проти курдських мирних жителів у Сирії

Фото: Associated Press

У Сирії міг бути застосований білий фосфор.

Під час наступальних військових дій на північному сході Сирії Туреччина могла застосувати хімічну зброю проти курдів.

Нині це питання вивчає Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) при ООН, пише businessinsider.com. Про те, що проти цивільних людей могли застосувати хімічну зброю, припустили у Курдському Червоному Півмісяці.

"ОЗХЗ знає про ситуацію на півночі Сирії та збирає інформацію щодо можливого використання хімічної зброї. Поки ще не підтверджено правдоподібності цих звинувачень", - зазначили в Організації із заборони хімічної зброї.

Про можливе використання хімічної зброї першим повідомило видання Foreign Policy.

У заяві Курдського Червоного Півмісяця йдеться про шістьох людей, які отримали опіки другого й третього ступенів від "невідомої зброї" . The Times of London пише, що 13-річний хлопчик в лікарні в Таль-Тамірі, поблизу боїв у Рас-ель-Айні, зазнав опіків, які набагато сильніші, ніж від звичайної зброї.

Колишній співробітник британського хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного полку Хаміш де Бреттон-Гордон сказав The Guardian, що, судячи з фотографій, на яких видно рани, причиною могло стати застосування білого фосфору. Це - хімічний засіб, який не є незаконним для використання під час бою. Він може освітлити місце вночі та забезпечити димовий екран для військ у денний час. Але його використання проти мирних жителів заборонено, оскільки це викликає жахливі та сильно болісні опіки на шкірі.

"Це жахлива зброя і її неодноразово застосовували під час громадянської війни в Сирії. На жаль, її використовують усе частіше", - заявив де Бреттон-Гордон.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпочалася давно запланована військова операція на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють курдські терористичні групи.

Раніше Туреччина оголосила про фінальний етап підготовки масштабної військової операції на Північному Сході Сирії проти курдських загонів народної самооборони (YPG), які довгий час були під захистом Сполучених Штатів. У Вашингтоні заявили, що відведуть свої війська та цього разу не стануть на захист "курдів".

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Сирійці скаржаться, що турецькі війська продовжують стріляти, попри призупинення операції

Сирійці скаржаться, що турецькі війська продовжують стріляти, попри призупинення операції

 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Туреччина проти курдів
Наступна публікація