Туреччина може вийти з проекту Nabucco

Туреччина пригрозила переглянути свою позицію щодо газопровода Nabucco.

Туреччина пригрозила переглянути свою позицію з питання про будівництво газопроводу Nabucco. Виступаючи сьогодні в ході візиту до Брюсселя, турецький прем'єр-міністр Реджеп Ердоган заявив, що його країна може відмовитись від підтримки проекту, якщо її переговори про вступ до Євросоюзу не будуть розблоковані.

Переговори про вступ Туреччини до ЄС почалися в 2005 р., але опинилися замороженими через низки заперечень з боку Кіпру, невизнанні Анкарою геноциду вірменів і незначному прогресу в реформах. Тим не менш, 9 листопада 2008 р. прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заявив, що Туреччина обов'язково стане членом ЄС.

Відзначимо, що ще 9 січня віце-прем'єр-міністр Чехії Олександр Вондра заявляв, що газопровід Nabucco може запрацювати вже в 2015 р.

Газопровід Nabucco має, пройшовши через Туреччину, зв'язати Близький Схід і Європу в обхід Росії. Його пропускна спроможність складе близько 26-32 млрд куб. м газу на рік. Вартість проекту оцінюється в 12 млрд дол., що робить його одним з найдорожчих газопроводів в історії.

Планується, що сировиною для газопроводу стане "блакитне паливо" з Туркменії, Азербайджану та Узбекистану, що має знизити залежність ЄС від російського газу.

Читайте  також:
Євросоюз міняє російський газ на іракський
У російсько-українському "газовому конфлікті" виграє Nabucco
Росія почала газову війну, щоб дискредитувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: