Туреччина не питатиме дозволу США

Прем'єр Туреччини Тайіп Ердоган закликав США не чинити тиск на Анкару в питанні проведення транскордонної операції в Північному Іраку.

"Америці не слід намагатися перешкоджати нам. Наш стратегічний партнер – США – мають зараз діяти разом із нами," - сказав турецький прем'єр у четвер в Бухаресті, де знаходиться з офіційним візитом.

Його виступ у прямому ефірі показували турецькі телеканали.

Тайіп Ердоган, прем'єр-міністр Туреччини
news.yahoo.com
Тайіп Ердоган просить США не нав'язувати Анкарі свою точку зору, а тим паче - не тиснути
"США можуть висловлювати побажання на нашу адресу, щоб ми не проводили транскордонну операцію, проте ми самі вирішимо, що нам необхідно робити. Ми зробимо необхідні кроки, які для боротьби з тероризмом передбачені національним законодавством і міжнародним правом," - підкреслив Ердоган у відповідь на заклик Вашингтона до Туреччини не вторгатися на суміжну територію для переслідування курдських бойовиків.

Для обговорення з керівництвом Туреччині ситуації довкола можливої операції турецької армії в Північному Іраку Анкару 2-3 листопада з візитом відвідає держсекретар США Кондоліза Райс.

Президент Туреччини Абдуллах Гюль, у свою чергу, заявив, що Анкара вживе всіх необхідних заходів, аби присікти вилазки курдських терористів на турецьку територію з Північного Іраку.

"Ми поважаємо територіальну єдність і цілісність Іраку, проте наше терпіння вичерпано," - сказав Гюль в Анкарі на засіданні Ради міністрів закордонних справ Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

За словами Гюля, сепаратистська Робоча партія Курдистану (РПК) "використовує територію Іраку як базу для нападів на Туреччину".

"Ми більше не допустимо використання території Іраку для терористичної діяльності проти Туреччини," - заявив турецький лідер.

Нагадаємо, минулого тижня парламент Туреччини надав уряду повноваження на проведення транскордонної армійської операції в Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч курдських сепаратистів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: