Туреччина не відкликала посла зі США

Туреччина не відкликала свого посла зі США, запевняє прем'єр-міністр країни Тайіп Ердоган.

Туреччина не відкликала свого посла зі США, заявив у п'ятницю журналістам прем'єр країни Тайіп Ердоган.

"У мене такої інформації немає. Можливо, МЗС викликав посла для консультацій, проте ніхто його не відкликав," - сказав Ердоган.

У четвер турецьке МЗС повідомило, що посла у Вашингтоні Набі Шенсоя відкликають до Анкари для "для консультацій" у відповідь на ухвалення комітетом у міжнародних справах палати представників конгресу США резолюції з визнанням факту геноциду вірмен в Османській імперії.

У середу комітет у закордонних справах палати представників конгресу США проігнорував заперечення президента США Джорджа Буша і затвердив резолюцію із закликом відобразити в зовнішній політиці США факт геноциду проти вірмен з боку Османської імперії.

Президент США висловив припущення, що ухвалення резолюції може погіршити американо-турецькі відносини. Таку ж думку висловив і президент Туреччини Абдуллах Гюль.

Прем'єр Туреччини Тайіп Ердоган зі свого боку заявив у четвер увечері журналістам, що ухвалене американськими парламентаріями рішення йде врозріз з інтересами США.

"Прийняте комітетом із закордонних справ палати представників конгресу США рішення перш за все суперечить інтересам США," - сказав глава турецького уряду.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, в керівництві Туреччини обговорюються можливі санкції відносно США. Вони, зокрема, передбачають закриття повітряного простору країни для американських військових літаків, зведення до мінімуму двосторонніх зв'язків у військовій сфері та відмову в продовженні мандата на використання американцями авіабази Інджірлік на турецькій території.

Ситуацію, що склалася в двосторонніх відносинах, наступного тижня обговорить парламент Туреччини. За підсумками її розгляду, як очікується, буде прийнята спеціальна заява на адресу США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: