Туреччина ображається на ЄС

Прем'єр Туреччини Тайіп Ердоґан обвинуватив країни Європейського Союзу в небажанні допомогти в протидії курдським сепаратистам.

Прем'єр Туреччини Тайіп Ердоґан обвинуватив країни Європейського Союзу в небажанні співпрацювати з Анкарою в протидії курдським сепаратистам.

"Жодна країна-член ЄС, не дивлячись на визнання Робочої партії Курдистану (РПК) терористичною організацією, не видала Туреччині жодного терориста", - сказав глава турецького уряду у суботу на конференції в Стамбулі. Його виступ транслювали турецькі телеканали.

"Туреччина повна рішучості протистояти терору, і ніхто не примусить її відмовитися від цієї боротьби. Ми б хотіли, щоб наші друзі підтримували нас", - відзначив Ердоґан.

У п'ятницю в Анкарі безрезультатно завершилися переговори делегації високопоставлених представників Іраку з турецькими властями по врегулюванню кризи, що виникла двома країнами.

Туреччина відкинула пропозиції іракської сторони, заявивши, що чекає від Багдада швидких і рішучих кроків для протидії бойовикам РПК.

"Пропозиції іракської сторони направлені на тривалу перспективу, проте зараз дуже важливий чинник часу", - заявив в зв'язку з цим МЗС Туреччини.

Туреччина вимагає від Іраку заборонити діяльність на його території РПК, припинити надання їй матеріальної та іншої підтримки з боку різних структур і видати ватажків сепаратистів.

Ці вимоги офіційної Анкари глава турецького МЗС Алі Бабаджан передав президенту Іраку Джалялю Талабані 22 жовтня під час його візиту в Багдад.

Турецький прем'єр Ердоґан неодноразово заявляв про рішучість Анкари провести військову операцію на півночі Іраку, щоб припинити вилазки курдських терористів.

Начальник генштабу озброєних сил Туреччини армійський генерал Яшар Бююканіт у п'ятницю заявив журналістам, що турецька армія проведе трансграничну операцію проти курдських бойовиків, якщо перед нею буде поставлена така задача.

За його словами, військове відомство чекатиме підсумків майбутнього візиту в США прем'єра Тайіпа Ердоґана. 5 листопаду він проведе переговори у Вашингтоні з американським президентом Джорджем Бушем.

Парламент Туреччини минулого тижня надав уряду повноваження на проведення трансграничної армійської операції в Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч курдських сепаратистів.

На південному сході Туреччини, де дислоковане майже 100-тисячне армійське угрупування, продовжується крупна операція проти курдських бойовиків. У ній застосовуються важка техніка і авіація, які завдають удару по місцях базування сепаратистів.

Як повідомив журналістам начальник турецького генштабу, в ході останньої операції на південному сході Туреччини ліквідовано 35 курдських бойовиків. Всього ж з початку тижня знищений 70 бойовиків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: