Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

В Анкарі чекають з візитом президента Вірменії та сподіваються на нормалізацію відносин в регіоні.

Період холодної війни між Туреччиною та Вірменією завершився, оголосив міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу.

Тепер в Анкарі чекають з візитом президента Вірменії Сержа Саргсяна. Як зазначив глава турецького МЗС, у відносинах Туреччини і Вірменії вже відсутнє поняття ворога.

"Наші відносини з Ізраїлем одночасно слугують на користь Палестини, і навпаки. Азербайджан теж бачить, що наші відносини з Вірменією в його інтересах", - зазначив міністр.

Візит Саргсяна до Туреччини планується на жовтень, коли відбудеться футбольний матч між національними командами країн. Давудоглу зауважив, що якщо Саргсян відмовиться від поїздки до Туреччини вони будуть "засмучені".

Туреччина "повна сподівань", заявив він, і "очікує, що зрештою в регіоні будуть мир, безпека і стабільність".

Як відомо, ворожі відносини Туреччини та Вірменії тривали десятиріччями. Серед пріоритетних спрямувань зовнішньої політики Єревана – визнання світовим співтовариством факту геноциду вірмен Османською імперією (попередницею Туреччини) в 1915 році. Турецька влада категорично заперечує проведення будь-яких етнічних чисток.

Щорічно, коли вірмени відзначають роковини різанини, спостерігається помітне погіршення турецько-вірменських стосунків.

Ще одним джерелом напруги є Нагірно-Карабахський конфлікт. Азербайджан і Вірменія вели війну через анклав, який належав Азербайджану, але був населений головним чином етнічними вірменами. Вірменські сили отримали перемогу, і справа закінчилася окупацією великої частини азербайджанської території, прилеглої до Карабаху. Після 1994 анклав знаходиться під контролем невизнаного уряду, що складається з етнічних вірмен.

Найбільш сильний союзник Азербайджану в регіоні – Туреччина здійснює блокаду Вірменії, перекриваючи транспортний вихід Єревану на західні ринки.

До справжнього моменту Туреччина заявляла, що умовою нормалізації відносин з Єреваном може бути тільки виведення вірменських сил з окупованої азербайджанської території.

Також Туреччина звинувачує Вірменію в тому, що у останньої є територіальні домагання на турецькі землі.

Читайте також:

Обама не ризикнув визнати масове винищення вірмен геноцидом

В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

Росія і Вірменія створять єдину систему ППО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: