Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Домовленість підпишуть міністри закордонних справ двох країн, після чого документ направлять у парламенти на ратифікацію.

10 жовтня Туреччина підпише угоду про встановлення дипломатичних відносин з Вірменією.

Про це оголосив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Домовленість, зазначив він, підпишуть міністри закордонних справ двох країн, після чого документ направлять у парламенти на ратифікацію.

Нагадаємо, наприкінці серпня Вірменія і Туреччина домовилися відкрити міждержавний кордон протягом двох місяців після набуття чинності Протоколу про розвиток двосторонніх відносин.

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявляв, що період холодної війни у відносинах Туреччини і Вірменії завершився.

Кордон між Туреччиною і Вірменією закрито з 1993 року. Дипломатичні відносини між країнами відсутні. Анкара і Єреван принципово розходяться у думці щодо долі вірмен, які загинули в останні роки існування Османської імперії.

Протягом багатьох років Туреччина протистоїть тискові з боку багатьох країн і громадських організацій, які закликають визнати геноцидом масові вбивства вірмен у роки Першої світової.

За даними Єревану, жертвами подій 1915 року стали близько 1,5 мільйона осіб. Анкара, однак, називає це число завищеним і наполягає на тому, що геноциду не було.

Читайте також:

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: