Туреччина погрожує заморозити відносини з ЄС через Кіпр

Уряд Туреччини заявив, що якщо ЄС надасть перехідний пост голови союзу Південному Кіпру, між Туреччиною і ЄС почнеться справжня криза.

Країна-кандидат на приєднання до Європейського союзу - Туреччина заморозить всі відносини з ЄС, якщо Республіка Кіпр займе пост голови Євросоюзу в 2012 році. Про це заявив віце-прем'єр Туреччини Бешир Атал.

Визнаний міжнародним співтовариством уряд грецької Республіки Кіпр, як очікується, на шість місяців отримає повноваження голови ЄС в липні 2012 року.

"Якщо мирні переговори там (на Кіпрі – ред.) нічого не вирішать, а ЄС надасть перехідний пост голови Південному Кіпру, між Туреччиною і ЄС почнеться справжня криза... Тому що ми заморозимо наші відносини з ЄС. Ми заявили про це, так як уряд ухвалив таке рішення", - заявив Аталай.

Як відомо, Туреччина не визнає суверенітет міжнародно визнаної Республіки Кіпр, і підтримує стосунки лише з невизнаною Турецькою республікою Північного Кіпру. Таким чином кіпрська проблема є одним з каменів спотикання в переговорному процесі про вступ Туреччини до ЄС як повноправного члена.

Слід зазначити, що переговори про приєднання Туреччини до Євросоюзу почалися в жовтні 2005 року. Керівники низки країн ЄС, зокрема канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі, неодноразово виступали проти прийому Туреччини в "європейську сім'ю", пропонуючи їй статус привілейованого партнера.

Натомість Анкара відкидає привілейоване партнерство як альтернативу інтеграції в Євросоюз.

Читайте також:

Турецький міністр побачив, що Європа втрачає Україну

Обама збирається помирити Туреччину та Ізраїль

Турецькі війська вторгнуться до Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: