Туреччина претендує на ключову роль у врегулюванні лівійського конфлікту

Туреччина пообіцяла лівійським повстанцям 200 мільйонів доларів, а також зробити "все можливе" для припинення збройного конфлікту.

Туреччина виділить бунтівному уряду Лівії 200 мільйонів доларів. Про це, як передає Agence France-Presse, заявив в неділю, 3 липня, міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу, який приїхав з візитом в Бенгазі.

Крім того, за словами Давутоглу, Туреччина визнала Національну перехідну рада Лівії легітимним представником лівійського народу.

Давутоглу також пообіцяв, що його країна зробить "все можливе" для того, щоб припинити збройної конфлікт у Лівії, не виключивши, що Туреччина буде грати ключову роль у врегулюванні конфлікту в країні.

Нагадаємо, що в травні 2011 року прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав лівійського лідера Муаммара Каддафі піти у відставку, а в червні Ердоган надав Каддафі "гарантію", що той зможе поїхати "куди завгодно" в тому випадку, якщо залишить Лівію.

Громадянська війна в Лівії триває з лютого 2011 року, після того, як в Бенгазі на сході країни виник опозиційний режиму Каддафі уряд. Бомбардування об'єктів, контрольованих лівійським лідером, почалися 19 березня, через два дні після прийняття Радою безпеки ООН резолюції, яка дозволила світовій спільноті врегулювати ситуацію в Лівії військовими методами за винятком наземного вторгнення.

Туреччина, яка є єдиною мусульманською країною-членом НАТО, відмовилася брати участь в повітряній операції над Лівією, проте надала альянсу шість своїх бойових кораблів для забезпечення дотримання ембарго на поставки зброї до Лівії.

Читайте також:

НАТО завдало три авіаудари по місцях, де пройшла масова акція на підтримку Каддафі

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

НАТО запевняє, що лівійці дякують за удари по Каддафі і пишуть "Thank you"

Каддафі пообіцяв політикам Заходу зробити з їхніх дітей мішені

НАТО обирає цілі в Лівії за допомогою Twitter

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: