Туреччина пригрозила США погіршенням відносин у разі визнання геноциду вірменів

Турецький прем'єр-міністр попередив США про погіршення відносин між країнами в разі прийняття Конгресом закону про геноцид вірменів.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган застеріг США та Вірменію від прийняття в Конгресі США законопроекту про "надуманий геноцид вірменів".

Обговорення резолюції заплановано в Комітеті із зовнішніх відносин Палати представників США 4 березня.

Прем'єр зробив ці заяви на засіданні групи ЄС з правових реформ.

"Ми перебуваємо в постійному контакті. Під час мого останнього візиту до США ми обговорили це питання. Зараз у США знаходиться наша депутатська група", - сказав Ердоган.

"Наша позиція ясна. Процес, який розпочався в Швейцарії, триває, і якщо буде виявлений конструктивізм з протилежного боку, думаю, ми зуміємо досягти результатів. Якщо 4 березня і 24 квітня в США зроблять помилковий крок, то процес вірмено-турецького зближення буде зупинено. Думаю, члени Конгресу проявлять чуйність до цього питання", - підсумував прем'єр-міністр.

У свою чергу колишній посол США в Туреччині Мортон Абрамович вважає, що якщо президент Барак Обама не втрутиться, то напевно Конгрес ухвалить резолюцію про геноцид вірмен. Колишній американський дипломат заявив, що питання геноциду є основною перешкодою в американсько-турецьких відносинах.

"Тому і Туреччині, і США необхідно якось врегулювати цю проблему", - відзначив він.

"Всі турецькі уряди попереджали США про погіршення відносин між двома країнами у разі ухвалення такої резолюції, і американські конгресмени враховували цей аспект, але в цьому році ситуація інша, у Вашингтоні налаштовані на прийняття цієї резолюції. Якщо президент Обама не втрутиться, то напевно Конгрес ухвалить цю резолюцію. Тоді наші відносини з Туреччиною можуть сильно погіршитися", - сказав колишній американський дипломат.

Абрамович також додав, що у разі прийняття резолюції я прогнозую погіршення наших відносин, навіть коригування зовнішньополітичної стратегії Анкари. "Москва, Тегеран і Пекін тільки й чекають цього. Так що американські конгресмени і адміністрація США повинні дуже уважно поставитися до цього питання. Вважаю, що в найближчі місяці нас чекають важкі випробування", - сказав Мортон Абрамович.

Нагадаємо, Туреччина та Вірменія, поклавши кінець майже вікової ворожнечі, підписали 10 жовтня в Цюріху документи про нормалізації двосторонніх відносин.

Читайте також:

За підготовку перевороту заарештовано велику групу турецьких військових

Відомого турецького олігарха засудили до 12 років в'язниці за розтрату

У Туреччині заарештували 120 людей за підозрою у зв'язках з Аль-Каїдою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: