Туреччина пригрозила ЄС скасуванням угоди щодо обміну біженцями

Анкара також вимагає оновити митний союз

Туреччина погрожує Євросоюзу скасувати угоду щодо обміну мігрантами, якщо ЄС не виконає умови договору. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мавлют Чавушоглу, пише "Ліга.net".

Він зазначив, що основною з вимог, які ЄС повинен виконати – це надати безвізовий режим турецьким громадянам.

"Угода, яку ми уклали з ЄС, гранично ясна. Ми хочемо завершити цю людську трагедію, щоб наші громадяни подорожували без віз, а митний союз був оновлений. Якщо ЄС не стримає своє слово, в тому числі за угодою щодо мігрантів, ми скасуємо всі угоди", - сказав турецький міністр.

Нагадаємо, Туреччина та ЄС уклали угоду про прийом мігрантів. Згідно з угодою, в обмін на кожного сирійця, повернутого до Туреччини, ЄС зобов'язується приймати громадянина Сирії, який вже знаходиться в цій країні.

До 72 тисяч, які перебувають в Туреччині сирійських мігрантів будуть розміщені в країнах блоку у відповідності з договором. У відповідь Туреччина просила відновити процес вступу в ЄС, подвоєння - з 3 млрд до 6 млрд євро допомоги від Євросоюзу на утримання біженців і запровадження безвізового режиму між ЄС і Туреччиною.

Втім, ЗМІ повідомляли, що турецькі прикордонники розстрілюють біженців на кордоні із Сирією при спробі останніх перетнути кордон із Туреччиною. Зазначалось, що за чотири місяці турецькими прикордонниками було вбито шістнадцять осіб, троє з яких – діти. Втім, у Вільній поліції Сирії, яку підтримує Великобританія, а також сирійці, які мешкають у Туреччині, заявляють, що ця цифра значно більша.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: